Wyświetlono wypowiedzi wyszukane dla słów: kody do gry Podbój
Wiadomość
  POSTY POWITALNE NOWYCH UŻYTKOWNIKÓW.
Witam moja ulubiona gra to "Delta Force helikopter w ogniu", "Team Sebra", ale lubię też np EU II wojna światowa i udało mi się między innymi nie dopuścić do podboju Polski przez Niemcy bez żadnej pomocy - np. kody

=============================================
EDIT:

Błędy ortograficzne, znaki interpunkcyjne, stylistyka - stary - to Polskie forum i piszemy tutaj po Polsku - PAMIĘTAJ O TYM !!!// ADMINISTRATOR
 
  [Spoiler] kaie mieliście zakonczenie gry

Heh.. robi sie tak.:

Konczymy gre normalnie obecnym charakterem (u mnie był light side).

Jak sie juz zakonczeniem napatrzelismy, a chcem yzobaczyc alternatywne to albo sciagamy brogram ,,RAD Tools,, i wchodzimy w folder z gra i otwieramy sobie filmiki kazdy pokolei .

Albo dla mniej ambitnych-

WŁANCZAMY KODY i zaleznie od danego obecnie charakteru zmieniamy go.

Np. bylismy dobrzy to w kodzie wpisujemy ,,Adddarkside 100" i jestesmy na maxa żli-> zobaczymy intro dla dark side (Zostajemy na planecie prawdopodobnie szykujac sie do podboju swiata)

jezeli zas gralismy złymi to piszemy ,,addlightside 100"-> i jestesmy dobrzy i znowu ogladamy inne intro (Ebon Howk w ost. chwili przed explozja zabiera cie na poklad i uciekacie w kosmos)
  problem z kodem rejestracyjnym EA
Mam pewien problem. Kupiłem Władcę Pierścieni : Podbój w Media Markcie. Wszystko poszło dobrze, instalacja itp. Ale przy włączaniu zażądali jakiegoś "kodu rejestracyjnego" , który rzekomo mam znaleźć na pudełku z grą / instrukcji / emailu z potwierdzeniem kupna [kupowałem osobiście, a nie przez net, więc to ostatnie wykluczone] . Zarejestrowałem grę w EA, przysłali mi emaila... z jakimiś poradami do gry, a numeru nigdzie znaleźć nie mogłem. Próbowałem wpisać tam numer seryjny, a także numer, który małym druczkiem był napisany na pudełku i instrukcji - nic z tego. W instrukcji było napisane, żeby uruchomić grę z Menedżera EA - spróbowałem, ale tam nie ma żadnej takiej opcji... Nawet zalogować się tam nie mogłem, bo pisało mi, że sprawdza jakieś dane, a potem szary ekran...

Jestem oficjalnie wk*%^& na EA, bo kupiłem ten ich oryginał i teraz nie mogę w niego zagrać. Może ktoś zna jakieś rozwiązanie na mój problem?
  Konkurs serwisu BfmeWorld.pl oraz firmy EA Polska!
Wraz z firmą Electronic Arts Polska, przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.

Zasady są naprawdę proste. Uczestnicy zabawy mają za zadanie wykonać prace w postaci opowiadania lub grafiki, które tematyką będą nawiązywały do Władcy Pierścieni.
Prace konkursowe prosimy nadsyłać, wraz z Nickiem, którego używacie na forum dyskusyjnym serwisu BfmeWorld.pl na adres e-mail: redakcja@bfmeworld.pl . Zgłoszenia będą przyjmowane do 19.01.2009 roku.

Nagradzamy trzy najlepsze dzieła:

I miejsce – kod do pobrania gry Władca Pierścieni: Podbój ze sklepu internetowego EA Store + cenna statuetka Balroga.
II miejsce - kod do pobrania gry Władca Pierścieni: Podbój ze sklepu internetowego EA Store.
III miejsce - kod do pobrania gry Władca Pierścieni: Podbój ze sklepu internetowego EA Store.

Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć wszystkim powodzenia!

Pozdrawiam,
Morgoth.

Redaktor naczelny
serwisu BfmeWorld.pl.
 
  Informacie z serverów BFME
Witam w naszym wieczornym serwisie informacyjnym, w dniu wczorajszym ogłoszono wyniki konkursu bfmeworld.pl i EA polska o to i one:

I miejsce - kod do pobrania gry Władca Pierścieni: Podbój ze sklepu internetowego EA Store + cenną statuetkę Balroga za opowiadanie "Wiatr Śmierci" otrzymuje Reynevan.
II miejsce - kod do pobrania gry Władca Pierścieni: Podbój ze sklepu internetowego EA Store za opowiadanie "Porządki w Mrocznej Puszczy" otrzymuje Witchking.
III miejsce - kod do pobrania gry Władca Pierścieni: Podbój ze sklepu internetowego EA Store za grafikę przedstawiającą Morgotha otrzymuje Furiox.

Pierwsze miejsce zajął Reynevan jeden z naszych graczy, gratulacje
  Age of Empires II
Age of Empires II: The Age Of Kings [PL]

Age of Empires II to gra o tworzeniu Imperium, poprzez bitwy, podboje. Rozpoczynasz dysponując skromnymi środkami i jedną wioską w Ciemnej Erze. Wyruszasz na wojny i poszerzasz swoje granice, wynajdujesz technologie dzięki którym Twoja cywilizacja i wojsko będą coraz to potężniejsze. Ale są też trudności: wielu wrogów, rywali, trzeba zrujnować wrogie zamki i obalić władzę tyranów. Jeżeli osiągniesz pewien poziom mistrzostwa i się Tobie powiedzie, to będziesz w stanie stworzyć prawdziwy cud świata, imperium, które wytrzyma próbę czasu.

Download

Kod:http://odsiebie.com/pokaz/1711603---13f1.html
http://odsiebie.com/pokaz/1711605---dcb9.html
http://odsiebie.com/pokaz/1711609---23ef.html
http://odsiebie.com/pokaz/1711616---b5d4.html
http://odsiebie.com/pokaz/1711618---c46b.html
http://odsiebie.com/pokaz/1711602---e58c.html
  Operacja: Drożdżówka
Z zainteresowaniem obejrzałem nową zapowiadaną polską grę. Przeczytałem instrukcję. Z zaciekawieniem przeczytałem toczącą się dyskusję.

Klucz do tego, czy to produkt udany, czy nie trzymają karty. Aczkolwiek zauważam w niej dużo elementów losowych. Zestaw kart na ręku to pierwszy z nich. Obecne w wielu miejscach rzuty kostką to jego spotęgowanie. Na mój gust - ale to tylko domysły, bo składu kart nie znam - jest go za dużo. Być może po pozbyciu się kości gra byłaby lekką grą ekonomiczną. Z kością, boje się, będzie zbyt lekką grą w której planowanie i przewidywanie rozwoju sytuacji nie będzie miało sensu.

Tematyka chyba jest dosyć luźno związana z mechaniką. Gra wydaje się znacznie za bardzo skomplikowana jak na śmieszną grę. Jednocześnie mrówczane żarty nie wywołały u mnie żadnego uśmiechu i raczej zniechęciły do ewentualnego kupna. Wolałbym, aby gra z podobną mechaniką, była bardziej poważna. Bez problemu, na szybko mogę sobie wyobrazić tę samą grę, gdzie zamiast mrówek kierujemy np. średniowiecznymi księstwami, sąsiadującymi wsiami, połowami ryb, podbojem planety w kosmosie...

Wreszcie na deser, wystrój graficzny. Już sama strona nie grzeszy elegancją. Zarówno od strony grafiki jak i kodu (przepraszam, podejrzałem sobie). Ale największym żartem - jedynym jaki mnie naprawdę rozśmieszył - to projekty kart.

To co zaprezentowano to wielkie nieporozumienie. Żaden z trzech projektów, różniących się głównie ramkami, nie nadaje się do pokazywania ludziom. Kolorystyka jest fatalna, a rysunki larwy i mrówki to clip-arty, które mi się kojarzą z ogłoszeniami o usuwaniu szkodników z lokalnych gazetek. Jest brzydko i odpychająco i poniżej jakiegokolwiek poziomu.
  Którą (starą) gre warto było by "wskrzesić" ?
Ja najczęściej żałuję, gdy znam jakąś starą grę, która była w pewien sposób oryginalna, a mimo to nie została podłapana przez innych.

Wymienię tutaj.. hmmm..
- Deuteros - z gierki dałoby się naprawdę stworzyć coś ciekawego i na miarę dzisiejszych czasów. Gier o podboju kosmosu może i było sporo, ale tamta była wyjątkowa, więc po lekkim rozwinięciu jej gospodarki, dodaniu ogólnego skomplikowania i np. bitew w 3d, miałaby jako taką szansę zaistneinia na rynku.
- zdecydowanie jedno z dwóch pierwszych Ufów - w starym stylu, ale z nową grafą, muzyką oraz dodatkowymi trybami walki
- Reflux - gierka, moim zdaniem, genialna, kontynuacji niet. Co by można zrobić?? Wymagań sporych nie mam - wszystko może być identyczne, jak w oryginale, byle bym miał do przejścia kolejnych 30 misji
- jako że jestem programistą, brakuje mi takich gier, jak Colobot. Wg. mnie pomysł był genialny i choć wykonanie troszkę gorsze, bo rozgrywka stawała się w pewnym momencie nudna, i tak przesiedziałem nad kodem moich kochanych botów całe godziny, doskonaląc algorytmy obliczania trajektorii lotu pocisku. Ostatnio znalazłem coś podobnego: Robot Battle, ale gierka jest bardzo prymitywna
- a właśnie, jeśli już jesteśmy przy walkach robotów, to sądzę też, że mogłoby wyjść więcej gier, jak Robot Arena (chyba tak się nazywało). Druga część tej gierki mnie urzekła odwzorowaniem praw fizyki oraz zabawą w małego konstruktora. Przede wszystkim - więcej wszystkiego, różnych rureczek, silników, kółeczek, broni, jak i struktury logicznej, sterującej tym wszystkim
- więcej gier, zajmujących się symulacją walki mieczem i innymi broniami białymi, lub podobnymi. Die by the Sword + dodatek to zdecydowanie za mało.
  Age of Empires III


Age of Empires III

Gatunki gry: Strategiczna
Wydawca polski: CD Projekt
Wydawca oryginalny: Microsoft Game Studios
Data wydania polskiego: 1 grudnia 2005
Data wydania oryginału: 10/2005
Oryginalna strona gry: http://www.ageofempires3.com/

Age of Empires III to niecierpliwie oczekiwana kontynuacja jednej z najsłynniejszych serii gier strategicznych, nazwanej królową strategii czasu rzeczywistego (RTS). Nowa część przeniesie graczy do czasów kolonizacji obu Ameryk, w lata 1500-1850. Ich zadaniem będzie podbój Nowego Świata i zapewnienie stabilności nowym koloniom. Poza zmianą fabularną, Age of Empires III wprowadza szereg nowości technicznych: Komunikację ze stolicą europejską, nowy system walki, nowe cywilizacje do odkrycia, losowo generowane mapy do podboju oraz rewolucyjną jak na standardy RTS grafikę.

Język gry: Polski
Tryby gry: Multi player, Single player
Dostępna platforma: PC
Systemy operacyjne: Windows 2000, Windows XP
Minimalne wymagania sprzętowe:

* Procesor: 1,4 GHz
* Pamięć: 256 MB
* Grafika: 64 MB z obsługą T&L
* Wolne miejsce: 2 GB
* DirectX 9.0c

KODY:

Naciśnij podczas gry [ENTER], wpisz kod i zatwierdź go klawiszem [ENTER]:

x marks the spo t - usuwa mgłe z pola walki
medium rare please- 10 000 żarcia
give me liberty or give me coin - 10 000 monet
nova & orion - 10 000 doświadczenia & 10 000 drewna
speed always wins - 100 krotnie większe współczynniki budowania
this is too hard - wygrywasz scenariusz
tuck tuck tuck - monster truck
ya gotta make do with what ya got - pojawia się "Mediocre Bombard"
sooo good - okrzyk "Musketeer'ed!", kiedy ktoś zostanie zabity przez muszkieterów
a recent study indicated that 100% of herdables are obese - bardziej tłuste zwierzęta na mapie
  Kampania multiplayer EU2ZAPRASZAM!!!
To dobrze,że kody nie działają.Gra bez nich jest bardzo trudna.Ale ćwiczę Austrią podbój Wenecji.
  PSX Extreme #121


W ostatnich dniach w redakcji powstało takie mini-E3, bowiem na stanie mamy prawie cały line-up Sony z Santa Monica. A nawet lepiej â�� bawimy się pełną wersją Heavenly Sword, Warhawka i SingStara oraz testujemy najnowsze kody Uncharted: DF i Lair oraz Folklore. Jedynym ograniczeniem pozostaje jedna debugowana konsola PS3 mogąca odpalać płytki prasowe. Prawdę mówiąc do pełni szczęścia brakuje tylko LittleBigPlanet, no i działających serwerów Warhawka, w którego pograliśmy tylko w multi na dzielonym ekranie (recenzja zatem nie jest możliwa). Zg(Red.)zioli odwiedzających nasze mini-E3 jest sporo - krąży lista z zapisami na konkretne godziny, bo przy konsoli warują Kali i HIV, autorzy najważniejszych tekstów ("sorry, MUSZĘ grać" - to argument na odebranie każdemu pada). Mamy dla Was prawdopodobnie jedną z pierwszych, a może i pierwszą recenzję Heavenly Sword na świecie! Czy Nariko okazała się tak rewelacyjna, jak przed miesiącem pisał HIV - to sprawdził Kali, który wyjątkowo szybko uporał się z tym tytułem. Oprócz tego w numerze znajdziecie dokończenie raportu z Santa Monica, gdzie przed miesiącem rezydował Koso, objeżdżając tę dzielnicę Los Angeles wzdłuż i wszerz. Jak na ironię, bo dopiero po wielkim show w USA, światło dzienne ujrzały interesujące materiały dotyczące takich tytułów, jak Metal Gear Solid 4, Resident Evil 5 czy GTAIV. Najwięcej się mówi o tym ostatnim, a to z powodu (...)
W momencie, gdy piszę ten wstępniak, startuje polska strona
http://www.nintendo.pl. Postanowiłem wspomnieć o tym tutaj, bo to historyczne wydarzenie - oto w sierpniu 2007 roku Nintendo zauważyło surfujących w Internecie Polaków. Co prawda na stronie nie ma informacji na temat konsoli DS, ale zgaduję, że już wkrótce również to zostanie zauważone. Ważne, że coś ruszyło. Natomiast w momencie, gdy to czytacie, my odpalamy kapcie przygotowując się do wyjazdu do Lipska, na podbój tamtejszych hal wystawowych. Raport z Games Convention za miesiąc. Przy okazji - myślę, że warto byście wiedzieli, że w tym roku nie ma co liczyć na jakieś większe krajowe show. Nie będzie ani PlayStation Experience, ani wbrew wcześniejszym zapowiedziom - Ligi PlayStation. Nieliczni Polacy wybierający się do Niemiec mogą zatem mówić o szczęściu, w Polsce nie będzie bowiem nawet namiastki tego show. Ci, którzy zostają w kraju, niech pamiętają o 17-18 sierpnia, kiedy to w Pobierowie odbędzie się Xbox 360 Fun Day (zlot sympatyków Xboxa 360). I to tyle wiadomości na początek, przewracajcie strony i bawcie się dobrze przy lekturze numeru.

PLAYSTATION 2
ATELIER IRIS 3: GRAND PHANTASM
DAWN OF MANA
FANTASTIC FOUR: ROTSS
GRIMGRIMOIRE
GUITAR HERO: ROCKS THE 80S
RATATOUILLE
SURF'S UP

PLAYSTATION 3
ARMORED CORE 4
FANTASTIC FOUR: ROTSS
HEAVENLY SWORD
RATATOUILLE
SINGSTAR
SURF'S UP

XBOX
RATATOUILLE

GAME CUBE
RATATOUILLE
SURF'S UP

X360
ARMORED CORE 4
BLUE DRAGON
FANTASTIC FOUR: ROTSS
PROJECT SYLPHEED
RATATOUILLE
SHADOWRUN
SURF'S UP
TENCHU Z
VAMPIRE RAIN

WII
FANTASTIC FOUR: ROTSS
RATATOUILLE
SURF'S UP

POCKET
ANNO 1701: DAWN OF DISCOVERY
CAPCOM PUZZLE WORLD
DINER DASH
ETRIAN ODYSSEY
METROID PRIME PINBALL
THE SETTLERS
TRANSFORMERS

HARDKOR
GRACZPOSPOLITA
GWIAZDY ARCADE
MUZYKA GRACZA
OD GRACZA DLA GRACZY
OKIEM MANIAKA
SZARA STREFA
TO BYŁO GRANE
ZAWÓD: BETATESTER

PLAYTESTY
ACE COMBAT 6: FIRES OF LIBERATION
ETERNAL SONATA
MEDAL OF HONOR: AIRBORNE
RATCHET & CLANK FUTURE: TOD

E3 CZ.2
KANE AND LYNCH DM
STRANGLEHOLD
MARIO GALAXY
GUITAR HERO 3
METROID PRIME 3
ARMY OF TWO
CIVILIZATION REVOLUTION
FABLE 2
CALL OF DUTY 4
MERCENARIES 2
FOLKLORE

CO NOWEGO
GRAN TURISMO 5 PROLOGUE
GTA IV
MGS4
MGS ONLINE
PGR4
RESIDENT EVIL 5
WORLD IN CONFLICT

INNE
BYE BYE MOORE
GRABIEŻCY
GRY BEZ TEKTURY
GRY WIDEO W OCZACH TABLOIDU
HARRY POTTER I LICZENIE KASY
ROZMOWA Z CHRISEM LEWISEM
I RICHARDEM TEVERSHAMEM

KONKURSY
HC ROOM
TELEXTREME

REGION DVD
  Click! 3/2009
Już od 3 lutego dostępny będzie najnowszy Click! Na naszej płycie znajdziesz trzy pełne wersje: wyjątkowe połączenie strategii i RPG Dragonshard, strategię ekonomiczną Hard Truck Tycoon oraz grę logiczną Wielka tajemnica Azteków. Wewnątrz numeru zebraliśmy najświeższe zapowiedzi i testy wersji beta. W dziale recenzji jako pierwsi w Polsce testujemy F.E.A.R. 2: Project Origin, gramy też w takie smakowite kąski jak NecroVisioN, Skate 2 i Warhammer 40,000: Dawn of War II. W wielkim teście sprzętowym sprawdzamy jaki odtwarzacz MP4 warto kupić, nasi sprzętowcy doradzają również jak konwertować pliki multimedialne. Cena to niezmiennie 8,50 zł. Pełny spis treści znajdziesz poniżej.

AKTUALNOŚCI
Alpha Protocol (PC) (PS3) (X360)
America’s Army 3 (PC)
Battlestations: Pacific (PC) (X360)
Company of Heroes: Tales of Valor (PC)
Damnation (PC) (PS3) (X360)
Postal 3 (PC) (X360)
The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena (PC) (PS3) (X360)
The Precursors (PC) (X360)
Newsy
Gry przygodowe (Secret Files 2, Still Life 2, Runaway 3)
Lista premier
Lista przebojów

TESTY WERSJI BETA
Codename: Panzers – Cold War (PC)
Empire: Total War (PC)
Resident Evil 5 (PC) (PS3) (X360)
Tom Clancy’s HAWX (PC) (PS3) (X360)

RECENZJE
Age of Conan 2009: Hyborian Adventures (PC)
Art of Murder: Klątwa Lalkarza (PC)
Burnout Paradise: The Ultimate Box (PC) (PS3) (X360)
Cryostasis: Arktyczny sen (PC)
F.E.A.R. 2: Project Origin (PC) (PS3) (X360)
Hummer 4x4 (PC)
Madagaskar 2 (PC) (PS3) (X360)
Men of War (PC)
NecroVisioN (PC)
Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir (PC)
Requital: Zemsta Szarego psa (PC)
Royal Marines Commando (PC)
Saints Row 2 (PC)
Shellshock 2: Blood Trails (PC) (PS3) (X360)
Skate 2 (PC) (PS3) (X360)
Warhammer 40,000: Dawn of War II (PC)
Władca pierścieni: Podbój (PC) (PS3) (X360)
Zaginiona historia: Tale of a Hero (PC)

NA PŁYCIE
Instrukcje do pełnych wersji gier
Opis wersji demo

PODPOWIEDZI
Warhammer 40.000: Dawn of War II (PC)
Kody

TECHNOLOGIE
Nowości
Testy sprzętu
Test porównawczy: Odtwarzacze MP4
Poradnik: Konwertowanie plików multimedialnych

ZAWARTOŚĆ PŁYTY
PEŁNE WERSJE
Dragonshard (Strategiczna/RPG)
Choć łączenie elementów strategii i RPG jest jak najbardziej naturalne, mikstura ta nie zawsze się udaje. Na szczęście w Dragonshard sprawdziła się w 100 procentach - to jedna z najlepszych takich hybryd w historii, na dodatek osadzona w świecie D&D!

Hard Truck Tycoon (Strategiczna)
Facetów kręcą podobno wielkie samochody, jeszcze większe pieniądze i dziewczyny w dżinsowych szortach. To wszystko (no, prawie) znaleźć można w Hard Truck Tycoon – grze ekonomicznej, która pozwala stworzyć własne transportowe imperium na 18 kółkach!

Wielka tajemnica Azteków (Logiczna)
Kolejna gra z serii Brain College, którą zamieszczamy w pełnej wersji – poprzednia tak się wam spodobała, że postanowiliśmy pójść za ciosem. Zabawa polega na ustawianiu kolorowych kulek w odpowiednich sekwencjach i – ostrzegamy – wciąga!

WERSJE DEMO
Combat Mission: Shock Force, Crazy Machines 2, Luxor: Quest for the Afterlife, Masters of Mystery: Crime of Fashion, Project Aftermath, Teddy Wars, World of Goo

TRAILERY
Alpha Protocol, AXN Sci-Fi, Battlestations: Pacific, Burnout Paradise, Company of Heroes: Tales of Valor, Empire: Total War, F.E.A.R. 2: Project Origin, Ojciec chrzestny 2, Prototype, Resident Evil 5, Street Fighter IV, Tom Clancy’s HAWX, Warhammer 40,000: Dawn of War II, Władca pierścieni: Podbój

ŁATKI
Gothic 3: Zmierzch Bogów 1.07 PL, Grand Theft Auto IV 1.0 PL, Red Alert 3 1.06 PL, S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo 1.5.08

PROGRAMY UŻYTKOWE
BitComet FLV Converter, BricoPack Vista Inspirat Ultimate 2, DigitalVideo Converter Subtitle Workshop 2.51, VirtualDub 1.8.8

DODATKI
recenzja konsolowej wersji gry Saint Row 2
  Prawda o Decepticonach
Więc i ja pwiem to do czego doszedłem.
Decepticony nie są złe, ani nie są dobre. One po prostu robią to co im kod każe (w końcu to cybernetyczna odmiana instyntku). Walczą bo muszą i to kochają. Żeby nie byc gołosłowny podam kilka argumentów.

Walka o dominację w ich gronie, nie jest może ciągła, ale jednak gdy nadaży się okazja ktoś próbuje ją przejąc. Najlepszy przykład: Megatron jest umierający na pokładzie Astrotraina. Starscream mówi żeby wyrzucic tych uszkodzonych, by "ulżyc" Astro. Nikt się nie stwiał z tych dobrze funkcjoncującyh. Nawet lojalny Soundwave. Ale gdy Starscream ogłasza się oficjlanie liderem dochodzi do walk. Zaczynają sie bic każdy z każdym, a nuż jemu się uda. Jednak wiadomo było kto zostanie przywódcą. Pomimo tego, że Decepticony lały się po metalowych pyskach, to później razem świętowały koronację nowego lidera. I pojawia się nowa osoba: Galvatron. On nie próbuje odzyskac dawnej władzy, on to po prostu robi. Nic nie mówi, nic nie wyjaśnia tylko rozwala swojego osobistego wroga. Po prostu był silniejszy, i to wszystkim udowodnił. Nie prosił innych o to, by byli znów jego żołnierzami. On już był szefem. W końcu oficjalnie powiedział "czy ktoś chce zgłosic jeszcze swoją kandydaturę?". Decepticony prawdopodobnie zaimponowane, wiedziały już kto będzie ich szefem. To tak jak wśród ludzi. Dam przykład z życia wzięty. Jest podwórko, kilka dzieciaków i jeden rower. Każdy chce pojeździc jako pierwszy. I gdy będzie to grupa słabych i pokojowych dzieciaków, zrobią losowanie lub coś w tym stylu. A gdy dzieciaki będa wybuchowe i silne zaczną się bic. Ten kto pobije innych jedzie pierwszy. Jednak to nie oznacza, że się pobiją i się nie kolegują. Tylko po prostu przez selekcje naturalną pokazuja kto jest najsilniejszy. A potem razem pójdą się bawic. A wśród Autobotów, panuje demokracja. Starają sie byc sprawiedliwi i uczciwi. Optimus napewno nie jest szefem dlatego, że zabił innego tylko został za swą odwagę wybrany. A jak,by jakiś Autobot go zabił inne raczej by za nim nie poszły. I tu błąd. Lepiej iśc za silniejszym przywódcą niż słabszym. Wiadomo jednak, że są zawsze wyjątki od reguły. Ja bym wolał iśc za Optimusem niż przygłupawcyh Grimlockiem.

Decepticony muszą walczyc, niszczyc, podbijac za wszelką cenę. One to kochają i wielbią. A to, że wszyscy połączyli się przeciwko Unicronowi nie znaczy, że Decepticony tolerują Autoboty. To tak jak z ludźmi. Leją się, mordują i niszczą jednak gdy pojawia się wróg z zewnątrz łączą się. To tak jak zostało pokazane w grze UFO:Aftermath. Ludzie walczyli ze sobą ale pojawili się kosmici i ich zaczeli zabijac. Ludzie, by dalej życ (i prowadzic wojny ze sobą) połączyli się i stawili przeciwko jednemu wrogowi. Tak jak Transforemry przeciwko Unicronowi. Potem i tak ze sobą walczyli. W kodzie decepticonów jest zapisane by walczyc, niszczyc i mordowac. Co? To już problem drugorzędny, wróg się zawsze znajdzie. To tak jak w ludzkim instynckie jest zapisana autodestrukcja (smutne ale prawdziwe). Decepticony będą walczyc dopuki nie zniszczą wszystkich wrogów. Gdy zniszczą Autoboty, zaczną bez problemu i żadnej przeszkody podbijac kolejne planet, układy, galaktyki. Armia Decepticonów będzie najpotężniejsza we wrzechświecie. Wtedy będą dwie powiedzmy frakcje Decepticony i niewolnicy. Wtedy nastanie czas pokoju, gdyż nikt się nie będzie stawiał. Jednak Decepticony nie wytrzymają i zaczną wybijac niewolników. Gdy to skończą, zaczną walczyc ze sobą. Prawdopodobnie wybuchnie ogromna wojna domowa. I przetrwa tylko jeden napotężniejszy, albo ci którzy będą mogli życ bez wojny. Decepticony sa podobne do ludzi też kierują się na podbój za wszelką cenę. Jednak Decy nie ukrywają że lubią mordowac i pokazywac kto jest silniejszy
  Zmiany w kodzie DNA człowieka.
Szerzej problem zmian jest omówiony w książce :"Ręce Precz od Tej Książki" Przy okazji czytając ja można wiele zrozumieć z tego co dzieje się obecnie na świecie i jakie mechanizmy tym sterują. Kilkakrotnie zwracałem już na forum uwagę, że tak na prawdę to niewiele wiemy co dzieje się za kulisami wielkiej polityki. Nie wiemy też dlaczego raz powzięte decyzje ulegają nagłym zmianom. Zachęcam do przeczytania tej książki.

Wklejam tu jeden fragment:

...........Przybliżmy jednak inny istotny aspekt świata zewnętrznego - politykę.
Chciałbym byç z Wami szczery, mówiąc że nowy ład świata może już wkrótce staç się rzeczywistością. Ale spokojnie - bez paniki! Nie będzie on czymś trwałym, podobnie jak trwałe nie jest euro. Dlaczego?
Wprawdzie przywódcy tego świata są przekonani o możliwości osiągnięcia wyznaczonych przez siebie ce¬lów, jednak my możemy byç równie pewni tego, że istniejące między nimi różnice staną na drodze realizacji ich planów. Jako przykład możemy tu podaç wypowiedź Michaiła Gorbaczowa, który w 1999 roku, kiedy woj¬ska NATO rozpoczęły wojnę powietrzną przeciw Serbii, powiedział: Zachód oszukał Rosję. Wspólnie uzgodni¬liśmy nowy porządek świata. Zjednoczone kraje Europy od Atlantyku po Ural miły znajdowaç się pod panowa¬niem Rosji. Rosja nigdy nie zapomni tej zdrady.
Oznacza to, że możnowładcy wzajemnie się oszukują, wykorzystują wszędzie tam, gdzie to możliwe... Są nie tylko aroganccy i zakłamani, ale też butni. Kiedy James Warburg mówił: Będziemy panowaç nad światem, czy Wam się to podoba, czy nie - dzięki podbojom i układom, potwierdził, że potężni tego świata w najmniej¬szym nawet stopniu nie liczą się z tym, że coś mogłoby pójść nie po ich myśli, że ich plany mogłyby się nie po¬wieść. Co jednak wiemy z doświadczenia? Pycha z nieba spycha...!
Chcę przedstawiç Wam to, co jest przez nich niedoceniane, jawnie lekceważone.
Jakie są cechy nowego ładu świata!
• bezgotówkowy obrót pieniężny;
• pobieranie odcisków palców i skanowanie źrenic;
• zastąpienie korespondencji listowej pocztą elektroniczną (e-maile i sms-y);
• stała kontrola kamer, tatuowanie laserowe i wszczepianie podskórnych chipów;
• satelitarne namierzanie ludzi...
Wiecie już, do czego zmierzam? Aby urzeczywistnił się nowy ład świata, konieczne są dwa istotne elemen¬ty - komputery ze stałym dostępem do Internetu i satelity. A czego potrzebują one do prawidłowego funkcjo¬nowania? Tak jest - prądu elektrycznego!
Co by się stało, gdyby haker komputerowy stworzył wirus, jaki byłby w stanie zniszczyç system kontroli od środka? Co by się stało, gdyby swą wiedzę wykorzystał ten, który taki system programował, który zna wszyst¬kie jego słabe punkty, który świadomie mógł je stworzyç?
Co by się stało, gdyby istniała broń elektromagnetyczna zdolna do zniszczenia wszystkich istniejących źró¬deł prądu, na tyle silna, aby unieruchomiç satelity, a tym samym uniemożliwić na zawsze komunikację? Co by się stało, gdyby istniały błyskawice zdolne do wykasowania wszystkich programów komputerowych?
Jak by to było, gdyby - jak w wizji przedstawionej w mojej książce Buch 3 - Der Dritte Weitkrieg (Księga trzecia - trzecia wojna światowa) - istniały huragany pędzące z prędkością przekraczającą 400 kilometrów na godzinę? Czy którakolwiek z istniejących linii energetycznych mogłaby się przeciwstawiç ich sile?
Sami wizjonerzy opisywali deszcze asteroidów, jakie w naturalny sposób zniszczą satelity...
Nie zapominajmy jednak, że pole magnetyczne Ziemi nieustannie się kurczy, co niekorzystnie wpłynie za¬równo na gospodarowanie prądem zmiennym, jak i funkcjonowanie urządzeń elektronicznych.
Teraz już wiecie, do czego zmierzam? Skupmy się jednak na ezoterycznyn aspekcie gry życia - ziemskiej wędrówce dusz: Dzięki pracy z dzieçmi obdarzonymi zdolnościami paranormalnymi poznałem małe „anioły", które już samą swoją obecnością zmieniły wygląd i sens świata.
Widziałem małe dzieci siłą myśli wyginające sztuçce i unoszące w powietrzu przedmioty. Spotkałem dzieci, które w ludzkich polach energetycznych widziały ich choroby i traumatyczne przeżycia - spotkałem dzieci, które potrafiły czytaç w moich myślach, przedstawiaç fakty z przeszłości, które potrafiły przewidywaç przy¬szłość, które w swoich wizjach widziały koszmar 11 września.
Spotkałem dziecko, które potrafi widzieç pramatrycę (pra-Matrix) istnienia wszystkich istot żywych (prama-trycą istnienia określam to, co chrześcijanie określają planem stworzenia, żydzi kodem biblii, a muzułmanie ki-smet lub inshallah). Spotkałem dziecko, które czytało Księgę Życia - podobnie do czytających Nadi w Indiach - w której zapisany jest los wszystkich istot żywych, również iluminatów...
Chcę przez to powiedzieç, że istnieją rzeczy, przed którymi strach odczuwają także iluminaci - istnieją rze¬czy, które uniemożliwić mogą realizację ich planów, osiągnięcie wyznaczonego celu, które sprawiają, że tracą zaufanie do innych i samych siebie. Przypomnijcie sobie upadek Michaiła Gorbaczowa...
  Wrazenia po CKT CUP
>Moze Ty mi to wreszcie wyjasnisz

Nie wiem co kto chce zmieniac, mowie tylko to co zauwazylem w zaleznosci miedzy fizyka a broniami, bronie maja duzo wieksze znacze w szerokopojetym wplywie na grywalnosc.

>A ja znowu odniose sie do QW jako tego niedoscignionego idealu w sensie szeroko pojetej grywalnosci. Pamietasz jak w QW gralo sie na poczatku w dmm1? Dlaczego potem nagle nastapil taki boom na dmm3? Przeciez dmm3 to nic innego jak dostepnosc broni.

Tak tylko ze na przykladowo na dm2 odrazu dostepne praktycznie jest 1xrl, na dm4 i dm6 jest lepiej, ale to co masz na takiej malej mapce jak cpm1, 3, to jest paranoja. 2xrl, gl, rg, sg, lg + pg na cpm3. O denerwujace przypadki na takich mapach nie trudno, a to jest najbardziej frustrujace w graniu, ... przypadki.

>Powiedz co konkretnie jest "na maxa sperdolone"

Sprobuje, w vq3 jak dobrze unikasz w bliskiej wymianie masz szanse w zespawac kolesia z rlem (bo rakieta jest stosunkowo wolna i ma malego splasha), w qw to samo (bo shaft jest na tyle mocny), a tu nie da rady, bo shaft jest za slaby (maly odrzut i moze jakby ciut wiecej zabieral energii) a rl za szybki (+ stosunkowo duzy splash). Tak z grubsza imo.

>(tym bardziej ze oni i tak zagraja na nastepnym turnieju cpm jak tylko sie pojawi)

i tu niestety masz racje

>niezrownowazone bronie

hehe, niewywazone, i nie chodzi tu bynajmniej o to zeby kazda byla rownie silna.

>widowiskowa (spece !)

tylko kto sie zastanawaia nad tym co powiedza spece. Przeciez nie zmienie stylu gry nie mowiac juz o grze wogole bo spece... tak?

>praktyczna (100 bindow na bronie moze byc klopotliwe w obsludze)

bindow mam tyle samo co w vq3, chyba, ze sie nie zrozumielismy?

>venom nie zachwycal by swoja gra tak jak
teraz gdyby gral na vq3)

ciebie to moze cieszylo jego chyba nie bardzo, ale przeciez TY jestes wazniejszy, tak?

>hehe, a wiec przerzucasz nie vq3 bo nie lubisz gier gdzie wszystko zalerzy od celnosci, tekst roku!

Widzisz ja wiem o co chodzi Krg. Sprobuje to jakos wytlumaczyc. W qw bylo logicznie, jak strzelisz z jakiejs broni to aby znow strzelic albo strzelic z innej musiales poczekac na przeladowanie i.e. czas strzalu miedzy rl-rl byl taki sam jak miedzy rl-gl, a w pm czas strzalu miedzy rail-rail, a rail-rl, jest rozny, nie wiem jak to wyglada od strony kodu, ale w grze tak jest. Poza tym, dobre bindy (latwosc przelaczania miedzy broniami) daje bardzo duza przewage, bo jesli ja unikam rla czy shafta, jestem wysmienitym celem na raila, ktorego w 50% nie czuje ze dostaje w czasie wymian (nie ma zadnego dziwieku, ani odrzutu, poprostu schodzi ci 100 tak poprostu). Czegos takiego nie bylo ani w qw ani w q2, i nie mialbym nic do dynamiki pm (przeciez gralem w qw i to lubie), gdyby nie bledy typu: nie slyszalem jak zbieram zbroje, lub slyszalem a nie zebralem lub tez slyszalem jak zbieram rl'a a go nie wzialem i na odwrot.Sa one bardzo bardzo irytujace. Po pierwsze dlatego, ze zebranie/nie zebranie tych rzeczy jest niby taktycznie wazne a po drugie przy tak dynamicznej grze dzwiek odgrywa bardzo wazna role i MUSI byc odwzorowaniem rzeczywistosci (tej wirtualnej ) (Pomijam takie bledy jak dzwiek przy spadaniu. ) Tego typu rzeczy wywoluja frustracje wsrod zawodnikow, niepotrzebne frustracje. :

>natomiast Verbal to interesujacy przypadek.

Nie wiem dlaczego, bo po pierwsze od pm wole qw a po drugie od q2 wole vq3. A poniewaz sa to rozne gry lubie obie. Niestety z braku przeciwnikow nie gram w vq3(w kielcach nikt nie gra w q3 :), w pm gram, ze wzgledu na mozliwosc rywalizacji, bo co by nie mowic to jest najwazniejsze. Wole vq3, ale mogac pograc z najlepszymi w polsce (bo taka jest rzeczywistosc) zaczalem grac w pm. Chec rywalizacji jest silniejsza

>Zal mi tylko 99% ludkow, ktorzy sa jeszcze na tyle niedoswiadczeni zeby wierzyc w sny o podboju swiata i zarabianiu gra w VQ3.

Heh, nie znam takich, przynajmniej tak mi sie wydaje, ja nie gram dla kasy (nie po to studiuje, zeby grac chociazby pol-zawodowo), i nie wierze, ze ktorys z graczy tak naprawde to robi, ale to ze gramy inaczej niz na swiecie, nie pomaga nam zawodnikom. Bo skoro teoretycznie mam mozliwosc jechac na cpl europe to nie pojade bo w vq3 dawno nie gralem i nie ma z kim grac : A chcialbym, bo fajnie by bylo porywalizowac z kims z innej sceny Do pelni szczescia teoretycznie wystarczylo by mi dobre stale ale niestety nie posiadam i sie na to nie zanosi, wiec pewnie jak nikt nie bdzie gral w vq3 zostane meczyc pm i wtedy bede "na tyle niedoswiadczony zeby wierzyc w sny o podboju swiata i zarabianiu gra ..." w pm
  Wojny konsolowe
Moim zdaniem Sony.
Oczywiście. Najzabawniejsze, że wciąż hatersi MS będą krzyczeć, że płatny Live ssie.

Na Live! zarejestrowany jest co drugi posiadacz X360. Sądzisz, ż gdyby nie było abonamentu to nie byłoby więcej zarejestrowanych graczy?
Przełóż to sobie teraz na politykę Sony.
Na Live zarejestrowanych jest blisko 60% posiadaczy konsoli, ale to drobiazg. Moim zdaniem ludzie ufają tej platformie - jest stabilna i MS dba o wysoką jakość usług. Gdyby tak nie było - Live nie miałby takiego wzięcia. Czy gdyby wszystko było darmowe byłoby więcej zarejestrowanych? Pewnie tak. Ale koszt utrzymania tej infrastruktury przeniesiony zostałby w inne miejsce. Nie lubię kosztów ukrytych, Ty najwyraźniej kochasz. Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal, prawda?

W dłuższej perspektywie czasu Sony nie pobierając abonamentu od graczy wydoi z online więcej niż MS.
Tego nie wiesz. Ale zgadzam się, że fanboje Sony kupią po 10 wirtualnych Bravii byleby mieć najlepszą chatę. W to nie wątpię.

I jeszcze chcę wrócić do bulshitów, które wypisywałeś o płatnościach Sony i problemach z kartami kredytowymi, bo Sony niby nie ma doświadczenia.
Czasami wydaje mi się, że traktujesz międzynarodowy koncern Sony, jak małą firemkę na przedmieściach.
Przecież mają z tym problemy. Jak nie możesz sprawdzi bezpośrednio na PS3 - poczytaj choćby Penny Arcade.

Sony nie ma doświadczenia z płatnościami? Obsługa kart kredytowych onlie to w dzisiejszych czasach banał. Ile jest internetowych sklepów co obsługują karty kredytowe?
Bezpośrednio? Niewiele. Większość idzie w spych i obsługiwana jest przez zewnętrzne firmy (kwestia zaufania). Sony bierze się za coś, na czym się nie zna i dodaje kolejną kruchą cegiełkę do swojego planu podboju kosmosu.

Prowizję tą można zapłacić przelewem, transferem lub kartą kredytową. Sądzisz, że międzynarodowy koncern Sony ma mniejsze doświadczenie w tego typu operacjach niż jakieś tam Allegro, które działa u nas i kilku krajach europejskich?
Pokaż mi gdzie możesz Sony tak płacić w zunifikowanym systemie to powię: faktycznie, Sony ma doświadczenie w tej kwestii! Sony nigdy nie otarło się o problem płacenia za jedną rzecz z różnych części świata.

Innym przykładem jest to, że od 2004 roku Sony posiada internetowy sklep muzyczny ala ITunes. No, ale wg Ciebie Sony nie ma doświadczenia z prostymi transakcjami kartami kredytowymi
To jednak to jest mała firemka z przedmieścia, czy nie jest? Bo to sklep niszowy mój drogi. No i jeszcze pytanie: mozna płacić przelewem? Kupować zdrapki? O kurcze, nie można. Faktycznie, kompletny system, który "oferuje to co Live i więcej".

Przepraszam bardzo, ale czy w obecnych czasach na konsolach grają dzieci czy ludzie dorośli?
Grają wszyscy. Poczytaj wywiad ze Spectorem.

Idąc Twoim tokiem rozumowania mogę teraz napisać, że nie każdemu może się chcieć posiadać konta w serwisie Allegro, aby sobie kupić zdrapkę ;]
Możesz po polsku?

Chyba Dante Ci napisał, że Doom na Live! Arcade chrupie. Napisałeś, że to wyjątek, były jeszcze wzmianki o Preyu, który też laguje itp.
Fakt - Sony ma 100% skuteczność online. Ze swoimi dwoma grami. Dobre porównanie.

Teraz Ci napiszę, że co do płynnej rozgrywki online bez lagów to nie jest potrzebny żaden zunifikowany Live! tylko dobry kod sieciowy samej gry i to zależy wyłącznie od developera.
Teraz Ci napiszę, że piszesz banały i nie masz pojęcia czym jest Live z punktu widzenia dewelopera. Nic nowego.

naładowali opcjami Resistance, jak Halo


gra hula płynnie, jak masło na 40 chłopa na bardzo rozległych mapach
Cała jedna gra. Brawo Sony!

Gdyby tak było to takie EA jużdawno by kasowało pecetowców, bo dla nich też stawiają przecież darmowe serwery do grania online w swoje coroczne odgrzewane kotlety typu carbony, fifki itp.
Za marne dodatki też nie kasuje pecetowców (trainery nie pochodzą od EA i są darmowe). A patrz - na Live kasują.
  Sword of The Stars: Born of Blood

Sword of the Stars to kosmiczna gra strategiczna zrealizowana w konwencji 4X (Xplore, Xpand, Xploit i Xterminate). Znajdziemy w niej zarówno rozległą, trójwymiarową mapę przestrzeni kosmicznej, stanowiącą centrum naszych poczynań, turowy system budowy imperium, możliwość eksploracji planet, a także specjalny tryb walki gwiezdnej przywodzący na myśl takie gry jak Homeworld (pełne 3D, czas rzeczywisty). Cel rozgrywki jest dokładnie taki sam jak w innych przedstawicielach gier strategicznych typu 4X (jak np. Master of Orion czy Galactic Civilizations), tzn. objęcie pieczy nad jedną z nacji i podbój kosmosu. W tej produkcji możemy zająć się dowodzeniem jednej z czterech ras: Ludzi, Hiverian, Tarkasian i Liirian. Wszystkie diametralnie różnią się między sobą wizualne i technologicznie, a także posiadają swoje mocne i słabe punkty. Każda z nich wykorzystuje także inny sposób podróży pomiędzy systemami gwiezdnymi, np. Hiverianie poruszają się z prędkością podświetlną, a Ludzie wykorzystują specjalnie punkty załamania się przestrzeni.

Ważnym elementem gry jest postęp. Autorzy proponują ponad 150 ulepszeń do odkrycia. Drzewo wynalazków nie jest za każdym razem takie samo – w każdej rozgrywce jego trzon pozostaje niezmienny, lecz już poszczególne gałęzie czy grupy wynalazków generowane są losowo. Jak łatwo zauważyć, taki zabieg bardzo urozmaica nasze zmagania. Niemniej istotnym aspektem jest budowa floty. W sumie możemy konstruować okręty zaliczane do trzech klas: niszczyciele, krążowniki i potężne okręty liniowe (tzw. Dreadnought), dobierając w tym celu poszczególne części i rodzaje wyposażenia, bronie, pancerze, silniki, czy sekcje kadłuba. Asortyment uzbrojenia składa się sponad 40 broni podzielonych na sześć klas (m.in.: wieżyczki defensywne i potężne działa energetyczne).

Sword of the Stars oferuje szereg scenariuszy i kampanii przeznaczonych dla pojedynczego gracza, jak i pełnoprawny tryb wieloosobowy pozwalający na równoczesną zabawę ośmiu osób za pośrednictwem sieci lokalnej oraz Internetu.

nośnik: 1 CD | cena: 79,90 PLN
Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium 4 1.5 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 4 lub lepsza), Windows 2000/XP.

Kod:
http://rapidshare.com/files/47875404/flt-bofb.bin.001
http://rapidshare.com/files/47876036/flt-bofb.bin.002
http://rapidshare.com/files/47876619/flt-bofb.bin.003
http://rapidshare.com/files/47877125/flt-bofb.bin.004
http://rapidshare.com/files/47877620/flt-bofb.bin.005
http://rapidshare.com/files/47878125/flt-bofb.bin.006
http://rapidshare.com/files/47878488/flt-bofb.bin.007
http://rapidshare.com/files/47878538/flt-bofb.bin.008

http://rapidshare.com/files/47874807/flt-bofb.cue
  Gangland

Gangland to gra-hybryda zawierająca w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego, cRPG oraz gier akcji/FPS, traktująca o przemocy i zorganizowanej przestępczości. Akcja osadzona została w sycylijskich klimatach (szereg nawiązań do takich znanych produkcji filmowych jak: Ojciec Chrzestny, Chłopcy z ferajny, oraz popularnego serialu telewizyjnego Rodzina Soprano).

W trybie single player stajemy się Mario, jednym z pięciu braci (tj. Mario, Romano, Angelo, Sonny, Chico). Wszyscy oni dorastali razem na Sycylii otoczeni opieką dziadków. Z czasem trzech z nich, Romano, Angelo, Sonny, nie będąc zadowolonymi z prostego śródziemnomorskiego życia zabili swego brata Chico i udali się do Ameryki z zamiarem rozpoczęcia ekscytującej kariery kryminalnej. Ostatni z braci, w którego wciela się gracz, wyrusza za nimi z zamiarem wymierzenia sprawiedliwości. Pierwszą osobą, którą odwiedzi będzie jego wuj Vincente i tu rozpocznie swą karierę mafijną...

W rozgrywce wieloosobowej, bo i tą oferuje ten tytuł, gracz ma do wyboru dwa tryby gry: Conquests oraz Shootouts. W pierwszym ma za zadanie tworzyć i rozbudowywać rodziny mafijne, zajmując się biznesem, handlem, czy kooperacją z innymi mafiosami. W drugim zaś ma do czynienia z czystą i brutalną walką – żadnego biznesu czy rodziny, tylko pistolety, granaty, rewolwery i brutalna walka.

W dziedzinie samej rozgrywki tytuł ten oferuje nam chyba wszystkie możliwe formy działalności przestępczej, począwszy od kradzieży, zastraszania, pobierania opłat od drobnych przedsiębiorców za ochronę syndykatu, szerzenie prostytucji, czy przemycanie nielegalnych towarów, aż po bicie i mordowanie ludzi. Wszystko to by zarobić więcej pieniędzy, zdobyć władzę i szacunek w kręgach mafijnych.

Autorzy szczególnie chwalą się zaawansowaną sztuczną inteligencją swego dzieła, która nieustannie kontroluje zachowanie się ponad 800 mieszkańców poruszających się po każdym z 26 obszarów miasta. Każdy z nich ma swój własny profil zachowania się i dynamicznie reaguje na to, co się w danej chwili obok niego dzieje. Ta samo A.I. cały czas odpowiada za zachowanie się i ruchy konkurujących z nami mafiosów, starając się jak najbardziej utrudnić nam życie. Wspominają także o specjalnym enginie zdarzeń losowych, dzięki któremu gra jest nieliniowa i nieprzewidywalna oraz o charakterystycznym rozwiązaniu walki na ulicach – mix taktyki i dynamicznej strzelaniny.

Możliwość stworzenia swojej własnej rodziny mafijnej z ponad 20 postaci.
26 różnych wyzwań i podbojów.
Bogaty asortyment najróżniejszych broni i przedmiotów wykorzystywanych przez prawdziwych przestępców.
Nieliniowa, wciągająca i ekscytująca fabuła.
Specjalny system rankingowy – „Highscore System”.
Gra wieloosobowa do ośmiu graczy w sieci lokalnej i w Internecie.
Trójwymiarowy silnik graficzny, widok z ruchomej, nieograniczonej kamery, zoom (wsparcie DirectX i OpenGL).

Kod:
http://rapidshare.com/files/26069929/Gangland.part1.rar
http://rapidshare.com/files/26071772/Gangland.part2.rar
http://rapidshare.com/files/26077104/Gangland.part3.rar
http://rapidshare.com/files/26078945/Gangland.part4.rar
pass: Ob3lix
  Age of Empires III
Trzecia część znakomitego cyklu strategii czasu rzeczywistego nieustannie rozwijanych od roku 1997 przez zespół Ensemble Studios.

Trzecia część znakomitego cyklu strategii czasu rzeczywistego nieustannie rozwijanych od roku 1997 przez zespół Ensemble Studios. Akcję pierwszej części tej serii osadzono w starożytności, zaś drugiej w średniowieczu. Ta odsłona pozwala nam na uczestniczenie w kilkusetletnim podboju Ameryki, czyli mniej więcej w okresie zamykającym się w ramach od XVI do XIX wieku. Autorzy wybrali taki, a nie inny okres historyczny nie tylko dlatego, że stanowi kontynuację tego co widzieliśmy w poprzednich częściach. Wpływ na taką decyzję miał też fakt, iż była to era niespotykanego dotąd rozwoju militarnego i technologicznego. Na samym jej początku nadal dominowały wojska uzbrojone na średniowieczną modłę, tj. w piki, kusze itp., zaś z biegiem czasu pola bitew wypełniły formacje używające wszelakiego rodzaju broni palnej, począwszy od muszkietów, a skończywszy na działach.

Kluczowe elementy rozgrywki znane z pierwszego i drugiego Age of Empires, takie jak: odkrywanie zaciemnionych części map, opcje ekonomiczne, zakładanie i rozbudowywanie miast, czy siłowe rozwiązanie konfliktów; nadal znajdziemy w tej produkcji, aczkolwiek poddano je licznym usprawnieniom. Zmieniła się również konstrukcja trybu kampanii. Zamiast dość krótkich, niezależnych kampanii znanych z Age of Kings, mamy tutaj sfabularyzowane kampanie, przypominające te które pojawiły się w Age of Mythology. Część z wydarzeń w jakich możemy uczestniczyć oparta jest na faktach historycznych (wojna francusko-indiańska czy rewolucje południowoamerykańskie), jednakże spora ich ilość to już wymysły autorów, które mają urozmaicić rozgrywkę.

Łącznie w Age of Empires III znajduje się osiem grywalnych frakcji, wśród których znajdziemy m.in. Francję, Wielką Brytanię i Hiszpanię. Każda z nich różni się od siebie i posiada szereg swoich indywidualnych cech. Przykładowo Anglię charakteryzuje bardzo silna ekonomia, krótszy czas budowy mieszkańców, a także wyśmienita jednostka – muszkieterowie. Z kolei Francuzi łatwiej mogą zawierać sojusze z Indianami, posiadają też specjalny typ mieszkańca, tzw. „Coureur”, który w razie potrzemy może służyć za jednostkę lekkiej piechoty.

Grę zrealizowano przy użyciu bardzo nowoczesnego i efektownego trójwymiarowego engine’u graficznego (pełne wsparcie DirectX 9.0 i technologii Shader 3), który de facto wywodzi się z poprzedniej produkcji studia Ensemble - Age of Mythology. Ponadto autorzy zdecydowali się na zaimplementowanie do swojego produktu silnika fizycznego Havok, znanego z licznych gier akcji/FPS. Jest to pierwszy tego typu przypadek w strategiach czasu rzeczywistego. Dzięki niemu bitwy, w których biorą udział setki jednostek wyglądają niezwykle widowiskowo (efekt ragdoll).

Age of Empires III oferuje zarówno tryb rozgrywki jedno i wieloosoboKody po 100
BEZ HASŁA

KODHIHI http://rapidshare.com/files/286589780/Age_of_Empires_III.part01.rar
http://rapidshare.com/files/286591247/Age_of_Empires_III.part02.rar
http://rapidshare.com/files/286593732/Age_of_Empires_III.part03.rar
http://rapidshare.com/files/286595649/Age_of_Empires_III.part04.rar
http://rapidshare.com/files/286597890/Age_of_Empires_III.part05.rar
http://rapidshare.com/files/286600158/Age_of_Empires_III.part06.rar
http://rapidshare.com/files/286605152/Age_of_Empires_III.part07.rar
http://rapidshare.com/files/286615668/Age_of_Empires_III.part08.rar
http://rapidshare.com/files/286626916/Age_of_Empires_III.part09.rar
http://rapidshare.com/files/286629187/Age_of_Empires_III.part10.rar
http://rapidshare.com/files/286631585/Age_of_Empires_III.part11.rar
http://rapidshare.com/files/286633651/Age_of_Empires_III.part12.rar
http://rapidshare.com/files/286635663/Age_of_Empires_III.part13.rar
http://rapidshare.com/files/286637337/Age_of_Empires_III.part14.rar
http://rapidshare.com/files/286638985/Age_of_Empires_III.part15.rar
http://rapidshare.com/files/286640749/Age_of_Empires_III.part16.rar
http://rapidshare.com/files/286642795/Age_of_Empires_III.part17.rar
http://rapidshare.com/files/286644021/Age_of_Empires_III.part18.rar
http://rapidshare.com/files/286645514/Age_of_Empires_III.part19.rar
http://rapidshare.com/files/286647055/Age_of_Empires_III.part20.rar
http://rapidshare.com/files/286648510/Age_of_Empires_III.part21.rar

http://wru.pl/XF5ZXV9c/> Pobierz ten plik z super szybkiego servera za pomoca programu!  za DARMO
  [RS] The Lord of the Rings: Conquest (2009)
Władca Pierścieni: Podbój / The Lord of the Rings: Conquest PL (2009)

Sprawdzona scenowa pełna polska wersja językowa !! CRACKED!


-- > Pełna polska oficjalna wersja gry

-- > W środku crack + serial, potrzebny do odpalenia gry
-- > Upload w partach po 200 MB dla większej wygody
-- > Dodane dane naprawcze 10% - 0 błędów CRC

-- > W razie usuniecia linków możecie mnie poprosić o reupload

-- > Gra przetestowana i chodzi w 100%
--- > Wystarczy rozpakować, zainstalować, skopiować CRACKA - i można grać do bólu < ---

Date: 2009
Platform: PC / Windows
Released: January 14, 2009
Language: English , Polish, RussianRelease Date: 14.01.2009

Pandemic Studios ( producent )

Electronic Arts Inc. ( wydawca )

Electronic Arts Polska ( dystrybutor PL )

gry akcji

13 stycznia 2009 ( światowa data premiery )

16 stycznia 2009 ( data wydania w Polsce )

tryb gry: single / multiplayer

wymagania wiekowe: 16+ cena w dniu premiery: 139,90 zł

Opis gry:
Dynamiczna gra akcji, bazująca zarówno na powieściach Tolkiena, jak i kinowej trylogii w reżyserii Petera Jacksona. Uczestniczymy w bitwach z udziałem potężnych armii, opowiadając się po stronie dobra lub zła.

The Lord of the Rings: Conquest to dynamiczna gra akcji, bazująca zarówno na powieściach J. R. R. Tolkiena jak i kinowej trylogii w reżyserii Petera Jacksona. Conquest jest dziełem firmy Pandemic Studios, czyli autorów kultowej serii Star Wars: Battlefront.

Zastosowany w grze model rozgrywki nawiązuje chociażby do bliźniaczego The Lord of the Rings: The Return of the King, albowiem w trakcie zabawy steruje się pojedynczą istotą, a nie całymi oddziałami. Nie oznacza to, iż trzeba liczyć wyłącznie na siebie, gdyż w wielu starciach udział biorą sojusznicze jednostki (reprezentanci tej samej rasy lub na przykład Entowie).

Conquest daje możliwość opowiedzenia się po obu stronach konfliktu. Można więc sprzymierzyć się z rasami, którym zależy na zaprowadzeniu pokoju w Śródziemiu (m.in. ludzie, elfy czy niziołki), bądź też stanąć po stronie sił zła (orkowie, trole jaskiniowe czy olifanty), dowodzonych przez Saurona.

Grywalne postaci podzielone są na kilka różnych klas. Mamy mianowicie do czynienia z wojownikami (Aragorn), łucznikami (np. Legolas), czarodziejami (m.in. Gandalf i Sauron) oraz istotami magicznymi (Balrog). W zależności od wybranej klasy i postaci, uzyskuje się dostęp do specyficznych ataków i zdolności. Początkowo aktywnych jest jedynie kilka podstawowych akcji, gdyż dostęp do nowych, potężniejszych umiejętności uzyskuje się w miarę rozwoju zabawy.

Kolejne poziomy kampanii dla pojedynczego gracza są swego rodzaju przekrojem najciekawszych bitew znanych z powieści oraz kinowej sagi. W trakcie zabawy odwiedza się wiele znanych miłośnikom Śródziemia lokacji. Są to między innymi Isengard, pola Pelennoru, Rivendell, Minas Tirith czy Moria. Na każdym z rozgrywanych etapów należy osiągnąć pewne, jasno sprecyzowane cele. Mogą one dotyczyć ochraniania sojuszniczych oddziałów czy uczestniczenia w zakrojonych na szeroką skalę oblężeniach zamków. W tym drugim przypadku używa się między innymi katapult.

Zmagania prowadzone są w trójwymiarowym środowisku, obserwowanym z perspektywy trzeciej osoby. Duży nacisk położono na szczegółowy wygląd walczących ze sobą postaci. Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż niejednokrotnie na ekranie widocznych jest kilkaset różnych istot.Kod:* * * PEŁNA POLSKA WERSJA * * *

  Age of Empire III
Paczuszka zawiera obraz gry .iso, a na nim oprócz gry są:
- Patche od 1.01 do 1.09
- Crack
- Numer seryjnyTrzecia część znakomitego cyklu strategii czasu rzeczywistego nieustannie rozwijanych od roku 1997 przez zespół Ensemble Studios. Akcję pierwszej części tej serii osadzono w starożytności, zaś drugiej w średniowieczu. Ta odsłona pozwala nam na uczestniczenie w kilkusetletnim podboju Ameryki, czyli mniej więcej w okresie zamykającym się w ramach od XVI do XIX wieku. Autorzy wybrali taki, a nie inny okres historyczny nie tylko dlatego, że stanowi kontynuację tego co widzieliśmy w poprzednich częściach. Wpływ na taką decyzję miał też fakt, iż była to era niespotykanego dotąd rozwoju militarnego i technologicznego. Na samym jej początku nadal dominowały wojska uzbrojone na średniowieczną modłę, tj. w piki, kusze itp., zaś z biegiem czasu pola bitew wypełniły formacje używające wszelakiego rodzaju broni palnej, począwszy od muszkietów, a skończywszy na działach.

Kluczowe elementy rozgrywki znane z pierwszego i drugiego Age of Empires, takie jak: odkrywanie zaciemnionych części map, opcje ekonomiczne, zakładanie i rozbudowywanie miast, czy siłowe rozwiązanie konfliktów; nadal znajdziemy w tej produkcji, aczkolwiek poddano je licznym usprawnieniom. Zmieniła się również konstrukcja trybu kampanii. Zamiast dość krótkich, niezależnych kampanii znanych z Age of Kings, mamy tutaj sfabularyzowane kampanie, przypominające te które pojawiły się w Age of Mythology. Część z wydarzeń w jakich możemy uczestniczyć oparta jest na faktach historycznych (wojna francusko-indiańska czy rewolucje południowoamerykańskie), jednakże spora ich ilość to już wymysły autorów, które mają urozmaicić rozgrywkę.

Łącznie w Age of Empires III znajduje się osiem grywalnych frakcji, wśród których znajdziemy m.in. Francję, Wielką Brytanię i Hiszpanię. Każda z nich różni się od siebie i posiada szereg swoich indywidualnych cech. Przykładowo Anglię charakteryzuje bardzo silna ekonomia, krótszy czas budowy mieszkańców, a także wyśmienita jednostka – muszkieterowie. Z kolei Francuzi łatwiej mogą zawierać sojusze z Indianami, posiadają też specjalny typ mieszkańca, tzw. „Coureur”, który w razie potrzemy może służyć za jednostkę lekkiej piechoty.

Grę zrealizowano przy użyciu bardzo nowoczesnego i efektownego trójwymiarowego engine’u graficznego (pełne wsparcie DirectX 9.0 i technologii Shader 3), który de facto wywodzi się z poprzedniej produkcji studia Ensemble - Age of Mythology. Ponadto autorzy zdecydowali się na zaimplementowanie do swojego produktu silnika fizycznego Havok, znanego z licznych gier akcji/FPS. Jest to pierwszy tego typu przypadek w strategiach czasu rzeczywistego. Dzięki niemu bitwy, w których biorą udział setki jednostek wyglądają niezwykle widowiskowo (efekt ragdoll).

Age of Empires III oferuje zarówno tryb rozgrywki jedno i wieloosobowej.

Download:
Kod:
ftp://89.107.120.24/games/Age of Empires 3

Spolszczenie:
Kod:

  Gry pod Linuksa.
GRY POD LINUKSA

W tym drobnym artykule chciałbym Wam drodzy userzy Linuksa przedstawić gry, w jakie możecie grać na swoim ulubionym systemie. Wiec do dzieła:

Quake III Arena - Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej gry? Aby zainstalować ja na Linuksie trzeba najpierw zainstalować ją na Windowsie, przenieść zainstalowane foldery na Linuksa i spatchować patchem, który znajduje się tutaj: ftp://ftp.idsoftware.com/idstuff/quake3/linux/ .
Demo Quake III pod Linuksa znajduje się tutaj: ftp://ftp.idsoftware.com/....11-6.x86.gz.sh
Return to Castle Wolfenstein: Enemy Territory - Gra sieciowa typu FPS, w której wcielamy się w żołnierza alianckiego lub niemieckiego, którym mamy wykonać wraz z teamem określone zadania. RtCW:ET to gra która została napisana specjalnie na Linuksa, więc jej instalacja nie powinna być problemem. Przez ten proces przeprowadzi nas graficzny instalator.
http://www.ausgamers.com/...game/html/1/844
America's Army: Operations - Gra sieciowa, w której wcielamy się w postać amerykańskiego żołnierza. Ta gra także jest pisana specjalnie pod Linuksa, więc z instalacją nie ma problemów. Tutaj także mamy umilenie w postaci graficznego instalatora.
http://www.americasarmy.com/downloads/
Postal 2 - Krwawa i brutalna gra w której zabijamy wszystko co się rusza, przy okazji wykonując nasze "codzienne obowiązki". Pisana pod Linuksa. I znow udogodnienie w postaci graficznego instalatora.
http://icculus.org/news/news.php?id=1816
Unreal Tournament 2004 - Świetny shooter, piękna grafika, masa broni, grywalność na najwyższym poziomie - tak krótko można określic serie UT. UT 2004 jest także specjalnie pisane pod Linuksa, niestety nie wiem jaki posiada instalator. W siecie znajduje się także demo starszej wersji - UT 2003.
http://www.3dgamers.com/games/unrealtourn2k4/
Frozen Bubble - Po prostu musisz w tą gre zagrać! Strasznie wciągająca.
http://www.frozen-bubble.org/index.php?menu_item=0
Armagetron - W tej grze jeĄdzisz przyszłościowym motorem, a twoim zadaniem jest "zamurować przeciwnika".
Jest to klon gry Tron w 3D!
http://armagetron.sourcef...load_linux.html
Vega Strike - Jest to kosmiczna gra handlowa z elementami strzelania. Posiada ładną grafike 3D i niesamowitą grywalność.
http://vegastrike.sourceforge.net/files/index.html
Magnant - Gra a'la Warcraft, tylko że rozwijamy królestwo mrówek. Warto zagrać.
http://linux.insectwar.com/download/
Pingus - To klon gry Lemmingi. Koniecznie trzeba to ściagnąć i zagrać!
http://pingus.seul.org/download.html
Tux Racer - Jest to gra arcade dla Linuksa. "JeĄdzimy" w niej pingwinkiem (tytułowym Tuxem) i zbieramy ryby na czas. Dla każdego fana systemu spod znaku pingwinka - pozycja obowiązkowa!
http://www.tuxracer.com/i...e=downloads.php
Heroes of Might and Magic III - Naszym celem w tej grze jest wyelminowanie przeciwników z gry i podbój całej krainy bądĄ jakieś zadanie np. zdobycie skarbu. Potwory, czary, bohaterowie i walka - oto całe HoMM: III.
http://www.demo-files.com/view.php3?526
Daimonin - To gra online typu MMORPG. Będziesz grał bohaterem, który będzie podróżował po ogromnej krainie - będziesz spotykał przyjaciół, ale też i wrogów, a w międzyczasie będziesz doskonalił swe umiejętności.
http://web2.168180.vserve...name=Downloads2
Neverball - Naszym celem jest doprowadzenie kulki z punktu A do punktu B po drodze uważając aby nie wypaść za tor i zbierając monety. Brzmi łatwo? Zagrajcie!
http://www.icculus.org/neverball/
Scorched 3D - To gra napisana w oparciu o gre DOSową - Scorched Earth - uważaną za "matke wszystkich gier".
http://scorched3d.sourceforge.net/downloads.php
FreeCiv - Jest to gra strategiczna, klon znanej gry Cywilizacja. Więcej nie będe pisał bo przy tym tytule jest to zbędne.
http://www.civ.org.pl/dow...ection=Programy
Vendetta - Jest to multiplayer kosmiczny MMORPG. Posiada świetną grafikę i muzykę. Nic tylko grać. Niestety w tej chwili jeszcze nie ma dema, ponieważ gra jest w fazie beta-testów.
Open Rider - Darmowy klon gry Tomb Raider.
http://sourceforge.net/pr...?group_id=27795
Cube - Jest to gra FPS zarówno single jak i multiplayer. Gra jest 3D. Panie i Panowie czyżby zapowiadał się kolejny hit na miare Quake'a? W to trzeba koniecznie zagrać!
http://sourceforge.net/pr...?group_id=91993
LBrekaout2 - bardzo fajny klon słynnej gry Arkanoid
http://lgames.sourceforge...ject=LBreakout2
Ltris - bardzo fajny klon słynnej gry Tetris
http://lgames.sourceforge...p?project=LTris
GLTron - wyścigi wirtualnych motocykli z filmy Tron. Rewelacyjna oprawa 3D, a także grywalność. Polecam.
http://www.gltron.org/
Racer - Gra Racer to darmowy, wieloplatformowy symulator samochodowy, z zaawansowaną realistycznie fizyką zachowania pojazdu. Bardzo grywalna, także przez sieć. Dostęnych jest wiele modeli samochodów i tras do pobrania z internetu. Polecam.
http://www.racer.nl/

Te gry to tylko namiastka tego co oferuje wam Linuks! Więcej możecie znaleĄć na:
http://www.happypenguin.org/
http://www.linuxgames.com/
http://www.linux-gamers.net/modules/news/

Możemy się także świetnie bawić grając w gry które znajdują się już w środowiskach graficznych: Gnome i KDE.
http://www.gnome.org/
http://www.kde.org/

Może się zdarzyć, że ktoś zatęskni za starą Windowsową grą. Co wtedy ma zrobić? Zrezygnować z Linuksa? Otóż nie! Pod Linuksa jest rozwijany specjalny projekt - Winex - który pozwala nam uruchomić większość ulubionych gier z Windowsa na Linuksie.
http://www.transgaming.com/
Pełną liste wspieranych gier przez Winex'a możemy znaleĄć pod adresem:
http://www.transgaming.co...rking&showall=1

ePSXe
Sony Playstation to popularna konsola do gier, dzięki emulatorowi ePSXe możemy w nie zagrać również na Linuksie. Jak zagrać w grę z Play Station używając emulatora ePSXe na Linuksie? Ten artykuł odpowie na to pytanie.

Najpierw musimy pobrać emulator ePSXe w wersji dla Linuksa. Dostępny jest on na stronie domowej programu: http://www.epsxe.com. Program rozpowszechniany jest za darmo, jednak bez kodów Ąródłowych. Po pozyskaniu archiwum musimy je rozpakowac, będzie nam potrzebny program unzip, dostępny w wiekszości dystrybucji:
unzip epsxeXXXlin.zip

XXX to numer wersji programu. Sama aplikacja nie wystarczy, aby cieszyć sie grami, niezbędne są pluginy odpowiedzialne za przetwarzanie obrazu i dĄwięku oraz BIOS konsoli Playstation, no i oczywiście płyty z grami (bądĄ ich obrazy ISO).

Plugin odpowiedzialny za wyświetlanie grafiki pobierzemy z http://www.ngemu.com/psx/...sagl171.tar.gz. Plik o nazwie libgpuPeteMesaGL.so.1.0.71 znajdujący się w archiwum (archiwum możemy otworzyć np. Midnight Commanderem) musimy umieścić w katalogu gdzie zainstalowaliśmy ePSXe, np.:
/home/joe/ePSXe/plugins/
Natomiast pliki cfgPeopsSoft oraz gpuPeopsSoftX.cfg do katalogu (przykładowo):
/home/joe/ePSXe/cfg/

Sprawa z pluginem odpowiedzialnym za dĄwięk wygląda podobnie. Plugin ściągamy z http://www.ngemu.com/psx/...soss107.tar.gz. Pliki libspuPeopsOSS.so.1.0.7 i nothread_libspuPeopsOSS.so.1.0.7 wyodrębniamy do katalogu:
/home/joe/ePSXe/plugins/
a pliki spuPeopsOSS.cfg oraz cfgPeopsOSS do katalogu:
/home/joe/ePSXe/plugins/cfg

Obraz BIOS'u konsoli Playstation możemy ściągnąć np. z tej lokalizacji: http://members.lycos.co.u...ad/SCPH1001.zip (jeżeli w trakcie czytania tego tekstu otrzymujemy błąd 404 - "Strona nie istnieje", należy samemu pofatygować się - po googlować w poszukiwaniu tego pliku). Zawartośc rozpakowujemy do
/home/joe/ePSXe/bios/

Mamy już wszystkie niezbędne pliki, teraz czas na konfigurację programu. Najpierw zajmiemy się kontrolą programu:
Z menu programu, kolejno:
Config Game Pad Pad 1 i Pad 2
Następnie musimy skonfigurować pluginy, wybierając z menu programu:
Config Video, oraz Config Sound
Ścieżke do cdromu podajemy wybierając:
Config Cdrom

Mamy już sprawny emulator. Teraz wystarczy włożyć płytkę z grą do napędu cdrom i z menu programu wybrać:
File Run cdrom
Jeżeli nasza gra jest zapisaną na dysku jako obraz płyty to wybieramy:
File Run ISO

Miłego grania!

Artykuł o ePSXie został napisany i zamieszczony dzięki uprzejmości Abaddona - http://linuxweb.linuxindex.pl/index.php

Autor: rapid
Poprawki: Skyscraper
  Final Fantasy VIII
Pierwsza płyta
1.1. Balamb Garden

Do zdobycia: GFy: Quezacotl, Shiva - w komputerze Squall'a na sali wykładowej, Occult Fan I - biblioteka.

Zaraz po wspaniałej animacji obudzisz się w szpitalu. Czy nie bierzesz treningów zbyt serio? Posłuchaj trochę marudzenia, nazwij postać, a na moment odwiedzi cię pewna dziewczyna. Za chwilę ujrzysz kolejną animację, poznasz swoją panią instruktor (Quistis), po czym kolejny film. Następnie trafisz do klasy. Jak pozostali uczniowie wyjdą, włącz komputer i zabierz swoje dwa pierwsze GFy (Guardian Force). W końcu zostaniesz zaproszony/a na wycieczkę do jaskini... Nie spiesz się, bo masz do załatwienia jeszcze kilka rzeczy (zwiedź cały ogród): na początek spotkasz Seplhie (ale przedstawi ci się później), którą możesz oprowadzić po ogrodzie, zabierz talię kart (koleś przy windzie na piętrze), przeczytaj Occult Fan I w bibliotece (znajdziesz wśród książek na regale) i porozmawiaj z bibliotekarką (tu zaczyna się quest Miłosne podboje Zella), a w stołówce czeka cię miła scenka z Fujin, Seiferem, Raijinem oraz Zellem (poznasz go troszkę później). Gdy będziesz gotowy/a, idź na spotkanie z Quistis przy centralnej bramie (jeżeli czegoś zapomniałeś/aś możesz kazać Quistis zaczekać).
1.2. Fire Cave
GF Do zdobycia: Ifrit - główny cel wyprawy.

Gdy wyjdziesz z ogrodu skieruj się na wschód, do jaskini. Po drodze czeka cię kilka losowych walk - warto za zdobyte AP nauczyć GFy zdolności Boost, która nie raz się przyda. W Fire Cave nie ma Save Pointu, więc jeśli nie czujesz się na siłach, zapisz grę na mapie świata przed wejściem do lokacji. Teraz wejdź tam i porozmawiaj z pracownikami Ogrodu. Będziesz musiał/a wybrać limit czasowy - warto zaznaczyć, że ilość czasu jaki wybierzesz, będzie mieć wpływ na twoją końcową ocenę po misji w Dollet. Możesz zdecydować między 10 a 40 minutami. Bezpieczną wartością jest 20 minut, bardziej zaawansowani gracze mogą wziąć 10 (dla maksymalnej noty i wysokiej rangi SeeD). Ważne jest, aby dobrze przydzielić GFy - tu po jednym na osobę: Squall niech weźmie Shivę, a Quistis Quezacotla. Teraz ważna uwaga! Podczas grania w FF8 częste będą przypadki rozdzielania się drużyn. Pamiętaj, aby zawsze mieć dołączone GFy. Łatwo się to robi - wystarczyć skorzystać ze Switch Junction w menu. Droga wiedzie cały czas prosto, więc nie można się zgubić. W końcu dotrzesz do krateru, z którego wyłoni się pierwszy Boss - Ifrit.

Boss: Ifrit

Najpierw drobna uwaga dla chcących uzyskać wysoką rangę SeeD - w trakcie pojedynku koniecznie przeskanuj Ifrita, by dostać maksymalną ocenę na egzaminie (pozycja Judgement). Wracając do samego Ifrita - w walce można stosować wszystko, oprócz żywiołu ognia (Boss absorbuje ogień i ma od nas leczenie za darmo), jednak najlepiej spisują się Shiva i Quizacotl, zwłaszcza z wyuczonym Boostem. Po porażce Ifrit przyłączy się do drużyny jako nowy GF, a za pokonanie go drużyna dostanie jego kartę.

1.3. Dollet
1.3.1. Ogród

Po powrocie z jaskini idź się przebrać do swojego pokoju. Jak już zmienisz strój (możesz też wypocząć) wyjdź z pokoju. Quistis będzie na Ciebie czekać, poznasz Zella, a za chwilę pojawi się Seifer ze swoją bandą. Jak na złość to właśnie on będzie dowódcą grupy Squalla i Zella. Gdy Headmaster Cid wyjaśni cel misji, pójdź do garażu. Samochodem udaj się do Balamb, w którym należy wsiąść do okrętu.
1.3.2. Statek

Gdy wysiądziesz z wozu sprawdź czy nie potrzebujesz uzupełnić zapasów, bo przed misją masz jedyną okazję by to zrobić. Jeżeli chcesz coś dokupić, to nie idź w stronę łodzi, tylko udaj się do sklepiku w Balamb. Gdy już będziesz mieć niezbędne przedmioty, wejdź na pokład okrętu. Podczas rejsu Xu przedstawi plan akcji. Możesz porozmawiać z kim chcesz lub zrezygnować z dialogów. Za chwilę Seifer poleci ci wyjść na zewnątrz (lepiej od razu się zgodzić, bo odmowa skutkuje odjęciem punktów na egzaminie) i obejrzysz animację, po której rozpocznie się akcja na plaży.
1.3.3. Dollet
Do zdobycia: GF Siren (Draw - wyciągnij od Elvoreta), Weapons Monthly March (po pokonaniu bossa).

Gdy wyjdziesz ze statku dołącz Zellowi i Seiferowi GFy, a następnie podążaj za Seiferem. Teraz uwaga dla ambitnych - jeżeli zależy Ci na jak najwyższej randze, to podczas misji nie wolno rozmawiać z nikim poza Zellem i Seiferem, bo za każdy zbędny dialog odejmowane są punkty. Podczas walk z szeregowymi przeciwnikami lepiej jest pozwolić Squallowi zabić jak największą ilość wrogów własnoręcznie Gunblade'em, dzięki czemu uzyskasz wyższą notę w kategorii Attack (podczas pojedynków z bossami korzystanie z GFów jest jak najbardziej wskazane). OK, skupmy się na misji. Idź za Seiferem - po drodze będziesz musiał/a stoczyć kilka starć, ale nie ma się czym przejmować. Gdy dojdziesz do fontanny porozmawiaj z Seiferem i czekaj. Za jakiś czas będziesz świadkiem przekradania się wrogich żołnierzy. Twój dowódca popędzi za nimi, więc pobiegnij za nim - po drodze czekają Cię kolejne walki. Porozmawiaj z rannymi żołnierzami (rozmowa z nimi nie odejmuje punktów) i pokonaj Anacondaura. Gdy dotrzesz do wieży na wzgórzu, przyłączy się Selphie - lepiej nie korzystać z jej "skrótu" (ocena pójdzie w dół). Gdy wejdziesz do środka budynku, zapisz stan gry, skorzystaj z Draw Pointu (Blind) i wjedź windą do góry. Na szczycie spotkasz Biggs'a i po kilku scenach oraz rozmowie rozpocznie się walka.

Boss: runda pierwsza - Biggs i Wedge

Wedge'a chwilowo nie ma, więc Biggs walczy sam - atakuj GFami. Gdy odbierzesz Biggsowi większość HP zjawi się Wedge. Kontynuuj atak, aż przeciwnicy nie zostaną "zwiani" strumieniem powietrza. To znak, że na arenę wkracza Elvoret, główny Boss tego etapu.
Boss: runda druga - Elvoret

Na początek użyj Draw by pozyskać Siren, po czym atakuj. Można GFami (cała trójka, czyli: Quezacotl, Shiva, Ifrit powinna już używać zdolności Boost), ale jeżeli przeskanujesz przeciwnika to odkryjesz, że ma bardzo mały współczynnik obrony - Limity, a zwłaszcza Renzokuken świetnie będą tu działały. Dbaj o swoje HP (Elvoret ma czar Cure). Przeciwnik głównie atakuje szponami, więc nie ma się zbytnio czym przejmować, gdy jednak odbierzesz mu około połowy HP zacznie używać najmocniejszego ataku - Storm Breath (średnie obrażenia, działające na całą drużynę). W takim przypadku zareaguj odpowiednio, rzucając na rannych bohaterów Cure.

Teraz pora na powrót na plażę. Zjedź na dół i jeżeli Boss mocno cię obił, to przy Save Poincie użyj namiotu oraz zapisz grę - pamiętaj licznik odmierza czas. Opuść wieżę - dopadnie Cię robot (X-ATM092, zwany też Czarną Wdową), którego musisz atakować dopóki nie padnie na ziemię. Korzystaj z Quizacotla i czarów błyskawic - jako, że to maszyna to elektryczność wyrządzi mu sporą krzywdę. Po dwóch turach powinien paść - wtedy ucieknij z pola walki. Teraz biegnij ile sił w nogach i staraj się uniknąć starcia - gdy robot znów dogoni cię i zaatakuje postępuj jak poprzednio. Na moście nie biegnij na oślep tylko nasłuchuj, aż usłyszysz, że robot wykonuje skok. Wtedy biegnij w lewo, a zmusisz maszynę do ponownego skoku. Jak tylko monstrum wykona skok w lewo, pędź w prawo do placu z fontanną. Tam uratuj psa (wystarczy przycisnąć klawisz X przy czworonogu), co ładnie wpłynie na twoje noty (nieudzielenie mu pomocy grozi odjęciem dużej ilości punktów). Po tym krótkim przystanku biegnij przed siebie aż do plaży (nie wchodź do sklepów i pubu - znowu odjęcie punktów), gdzie rozpocznie się kolejna animacja (pilnuj czasu, ponieważ im więcej ci go zostanie na ewakuację, tym lepsze będą twoje notowania). W filmie Quistis z wielkim działem niczym lwica weźmie w obronę swojego studenta., po czym odpłyniecie do Balamb.
1.4. Balamb
Do zdobycia: Weapons Monthly April (pokój Squalla przed misją w Timber), karta: Zell (od Ma Dincht)

Seifer zabrał samochód, więc trzeba wracać na piechotę. Możesz pozwiedzać miasto i zrobić zakupy, ale nie warto tego robić, chyba że naprawdę musisz (ocena pójdzie w dół za zbędne dialogi). Po powrocie do Ogrodu unikaj rozmów z Quistis, Xu i Cidem, chociaż usłyszysz ich konwersację na temat dopiero co odbytej misji. Jeżeli pójdziesz na prawo do swojego pokoju, to w drodze przy bibliotece zaczepi cię Seifer, a za chwile rozegra się scena, po której "kapitan" będzie miał skwaszoną minę. W połowie drogi do pokoju zostanie nadany komunikat - po wyniki masz się stawić w klasie na drugim piętrze. W sali wykładowej porozmawiaj ze wszystkimi i poczekaj aż nadejdą wyniki egzaminu. W biurze Cida zostaną wręczone odznaczenia, a jeżeli po wyjściu wszystkich porozmawiasz jeszcze raz z Cidem, otrzymasz dziennik walk. Wróć do klasy - Seifer i spółka zgotuje wam owacje, po czym zostaną wyświetlone twoje wyniki. Dzielą się na pięć kategorii:

*

Conduct (Wykonanie) - im więcej czasu do ewakuacji zostało tym więcej punktów;
*

Judgement (Osąd) - zależne od czasu jaki został po pokonaniu Ifrita i limitu jaki sobie wyznaczyłeś/aś;
*

Attack - uzależnione od ilości zabitych w Dollet przez Squalla wrogów (nie liczą się oponenci pokonani przez resztę drużyny czy GFy);
*

Spirit (Duch) - nie uciekaj z pola walki, z wyjątkiem potyczki z robotem (Czarna Wdowa);
*

Attitude (Postawa) - nie rozmawiać z nikim poza Zellem i Seiferem, później Selphie (po jej dołączeniu przy wieży do drużyny) od momentu wylądowania na plaży w Dollet, nie korzystać ze skrótu Selphie, po misji nie korzystać z hotelu i nie robić zakupów w Balamb, aż do nadania rangi.

Akcja przeniesie się do twojego pokoju - przebierz się i wraz z Selphie udaj się na bal. Trochę gadania, bardzo efektowna animacja (szybki kurs tańca) oraz kolejna rozmowa z Quistis, tym razem na balkonie. Wróć do swojego pokoju i przebierz się. Udaj się przed centrum treningowe, gdzie już czeka Quistis - wysłuchasz gadki o Junctionowaniu. Gdy już będziesz wszystko wiedział/a, wejdź przez dowolną bramę do centrum szkoleniowego. Idź cały czas do przodu stawiając czoła kolejnym przeciwnikom. Jedynie T-Rexaur stanowi zagrożenie - na niego dobrze działa Shiva, a dzięki zaklęciu Sleep będzie całkowicie bezbronny. Powinieneś/powinnaś dotrzeć do miejsca z Save Pointem i drzwiami. Przejdź przez nie i wysłuchaj opowieści Quistis. Gdy skończy udaj się w drogę powrotną - warto zasave'ować. Gdy już będziesz dochodził/a do którejś z bram usłyszysz wołanie o pomoc. Wielki insekt zaatakował bezbronną dziewczynę (na marginesie to ta, która odwiedziła Squalla w ambulatorium, ale kim jest okaże się później) - czas na kolejną walkę z bossem.

Boss: Granaldo i trzy Raldo

Stwór latający, jednak chwilowo drużyna nie ma czarów z żywiołu powietrza. Atakuj wszystkimi GFami, jakie masz pod ręką. Granaldo zazwyczaj atakuje ogonem i pazurami, ale nie wyrządzi ci nimi większej krzywdy. Towarzyszą mu trzy Raldo, których używa jako pocisków, ciskając nimi w drużynę za pomocą ogona lub zrzucając z powietrza. Same Raldo są słabe, więc to one padną pierwsze, ale jak na swoją posturę są dość szybkie. Istotną informacją jest, że Raldo mają czar Protect, a Granaldo Shell. Warto przeciągnąć nieco pojedynek, by trochę obu czarów nazbierać - Shell i Protect na tym etapie gry tak sobie drogą nie chodzą, a można zaryzykować, bo w porównaniu do Elvoreta ta walka to spacerek.

Udaj się do twojego nowego pokoju (ta sama droga) i odpocznij. Gdy się obudzisz nie zapomnij zabrać Weapons Monthly April (leży na biurku) i udaj się do bramy głównej. Grupa poczeka chwilę na Zella, po czym Cid przeprowadzi odprawę. Wysłuchaj wszystkiego uważnie, zapamiętaj hasło i odzew (But the Owls are still around). Headmaster Cid wręczy ci również magiczną lampę, w której zaklęty jest nowy GF - Diablos. Żeby go dołączyć do drużyny trzeba go pokonać. Najlepiej zrobić to zaraz po otrzymaniu lampy, zwłaszcza że ten Strażnik odda ci nieocenione usługi - podobnie jak z innymi przeciwnikami, na niższych poziomach drużyna będzie mieć mniej problemów z pokonaniem go. Jeżeli zdecydujesz się użyć lampy teraz, to znajdź Save Point, przygotuj się, zapisz grę i użyj lampy.

Miniboss: Diablos

Standardowo atakuje czarem Demi (który nie należy do groźnych) oraz atakami fizycznymi, natomiast jego popisowym numerem jest Gravija, bardzo potężna odmiana Demi (odbiera 3/4 HP i działa na całą drużynę). Cios szponem i Gravija są połączone w swoiste kombo - Gravija osłabia drużynę, a uderzenie dobija ledwo dychającą postać. Można się przed tym zabezpieczyć, nakładając zawczasu na wroga status Blind. Ofensywę zacznij od rzucenia Demi (które razem z Cure można wykraść od Diablosa), a potem zastosuj Limity. Dobrze wykonane Duel i Renzokuken mocno obiją oponenta, a FullCure Selphie natychmiast przywróci grupę do pełni sił. GFy też są skuteczne, ale w praniu Limity okazują się bardziej efektywne. Przez całą walkę pilnuj HP, bo im bliżej Diablosowi do porażki, tym bardziej staje się agresywny.

Pójdź do miasta Balamb i udaj na stację kolejową, a przy okazji zajrzyj do pani Dincht i zagraj z nią o kartę Zella. Kup bilet, wejdź do pociągu, porozmawiaj z przyjaciółmi (dostaniesz Pet Pals Vol. 1) i...
1.4.1. Laguna

Poznaj Lagunę, twojego nowego bohatera. Nie przejmuj się, bo będziesz prowadzony/a jak po sznurku. Po prostu idź przed siebie. Gdy dotrzesz do samochodu skorzystaj z niego. W mieście możesz skierować swe kroki od razu do hotelu (idź cały czas w prawo, aż dojdziesz do Galbadia Hotel) lub pokręcić się po metropolii i zwiedzić jej spory kawałek łącznie z kanałami (zejście w bramie miejskiej). Ostatecznie i tak będzie trzeba dotrzeć do hotelu, więc jak już sobie pozwiedzasz udaj się tam. Na miejscu zejdź do baru i zajmij swój stolik. Za chwilę pojawi się Julia - podejdź do niej. Będziesz "zmuszony" wrócić do kumpli, ale Julia sama się do ciebie przysiądzie. Dostaniesz od niej zaproszenie - gdy wyjdzie zapytaj się portiera o jej pokój. Następnie porozmawiaj z nią.
1.5. Timber
1.5.1. Akcja pociąg
Do zdobycia: Pet Pals Vol. 2 (wagon Rinoy), karta: Angelo (zagraj z Watts'em), Kradzież: Pheonix Down (GeroGero)

Gdy drużyna się obudzi i wymieni uwagi na temat "snu", wyjdź z pociągu. Twój kontakt wypowie ustaloną kwestię - odpowiedz :"But the Owls are still around". Pójdź za nim i wejdź do pociągu. Poznasz partyzantów, którzy karzą Ci obudzić księżniczkę. Idź na koniec wagonu - spotkasz tam Rinoę i jej psa Angelo. Porozmawiaj z nią i wróć do reszty. Za chwilę rebelianci przedstawią Ci plan: musisz odpowiednio odczepić wagony, aby akcja się udała. Skorzystaj z możliwości i poćwicz wpisywanie kodu. Całość jest bardzo prosta, tylko opis jest strasznie zagmatwany. Po odprawie wróć do wagonu Rinoy i zabierz Pet Pals Vol. 2. Skorzystaj z Save Pointu (jeśli musisz) i udaj się do Wattsa. Będziesz prowadzony/a za rękę, więc nic nie powinno się wydarzyć. Nawet jeśli się nie uda, będziesz mógł/a powtórzyć wszystko od początku, ale jeśli wykonasz misję za pierwszym podejściem, to w nagrodę ranga SeeD wzrośnie o 1! Gdy znajdziesz się na dachu biegnij cały czas za Rinoą. Będziesz dwa razy wpisywać kody - za pierwszym będą tylko trzy i będzie ci towarzyszyć obstawa, która w porę ostrzeże cię o zbliżających się strażnikach. Gdy ci się będą blisko drzwi wskocz na górę. Chwilę później czeka cię to samo, z tą różnicą że kodów trzeba podać pięć i tym razem sam/a musisz uważać na żołnierzy. Po wykonaniu zadania czeka Cię walka z prezydentem - sprawdź czy masz dołączone GFy i jeśli trzeba skorzystaj z SP (Save Point). Czas na kolejny boss fight.

Boss: Fake President, GeroGero

Pierwsza faza to Fake President, która jest nieszkodliwa i szybko padnie. Przeciwnik ukaże swoje prawdziwe oblicze - to zombie GeroGero. Jako nieumarły podatny na żywioł Holy, ale drużyna takiego nie ma (jeszcze), podobnie z żywiołem Ziemi, więc warto wykorzystać jego trzecią słabość - ogień. Ifrit i czary ognia są jak najbardziej wskazane. Boss absorbuje truciznę, a niektóre z jego ataków zmieniają status (nałożenie Slow oraz Zombie). W przypadku Zombie kontruj, używając Holy Water (dlatego miej kilka pod ręką). Jeżeli nie chcesz się z nim męczyć, to rzuć na jego prawdziwą postać Phoenix Down (które nota bene możesz od niego ukraść) lub zaklęcie Life, a natychmiast umrze.

1.5.2. Timber
Do zdobycia:Girl Next Door (Timber Maniacs), Potion, Phoenix Down, Soft, Antidote, Remedy, 500 Gil (dom staruszka), karty: Buel, Tonbery,

Wkrótce Watss przekaże nowe informacje i po pogawędce drużyna wróci do Timber. Na stacji skorzystaj z przejścia między peronami i skieruj się do redakcji Timber Maniacs - uwaga, losowe walki z żołnierzami! Porozmawiaj przed budynkiem z osobnikiem ubranym na zielono, a skieruje cię do domku obok redakcji. Wejdź na chwilę do Timber Maniacs - w stercie magazynów znajdziesz "Girl Next Door", którego szuka Zone, a w pokoju po lewej ukryty Draw Point z Blizzagą. Teraz zajrzyj do domku obok - kobieta w kuchni pozwoli Ci na skorzystanie z okna na górze. Wyjrzyj przez nie, a zobaczysz alejkę, do której musisz się udać. Wyjdź z domu i skieruj się w prawo. Dojdziesz do miejsca ze schodami: ścieżką na dół zajdziesz pod pub, a prawa droga prowadzi do stacji kolejowej. Na stacji możesz wejść do mieszkania na górze, by napić się leczniczej wody (po uprzedniej rozmowie z dziadkiem - na pytanie odpowiedz "Yeah, kind of") i pogrzebać w szafce (znajdziesz 500 Gil), jednak Twoim głównym celem w tej chwili jest pub, więc udaj się tam. Na miejscu będziesz musiał/a stawić czoła żołnierzom, a gdy ich pokonasz otrzymasz kartę - ta okaże się za chwilę przydatna. Możesz skorzystać ze sklepu, ale zachowaj czujność, bo w tej lokacji też zdarzają się przypadkowe potyczki. Wejdź do lokalu i zagadaj ze wszystkimi. Podejdź do pijaczka i opowiedz o karcie - nie kupuj mu niczego. Barman pomoże mu odsunąć się od drzwi, a dodatkowo zyskasz kolejną kartę. Przejdź przez drzwi i udaj się w lewo, w kierunku stacji telewizyjnej. Gdy otrzymasz rozkaz od Quistis pobiegnij do gmachu telewizyjnego, obejrzyj kilka scen i wróć do domu, w którym korzystałeś/aś z okna. Porozmawiaj z kim się da (dostaniesz kilka przydatnych drobiazgów) i wyjdź z domu. Podejdź do żołnierza na placu, okaże się przyjacielem. Udaj się w prawo, do lokacji ze schodami. Tam otrzymasz bilety na pociąg. Idź na stację i wejdź do wagonu. Po kilku minutach rozmowy zostaniesz przeniesiony/a na mapę świata. Wysiądź, gdy tylko pociąg się zatrzyma i skieruj swe kroki do lasu. Tam po krótkiej wymianie zdań...
1.5.3. Laguna

Znów czas na Lagunę. Sprawdź ekwipunek (magia, GFy itd.), po czym skieruj się w stronę budowli. Po drodze czeka kilka walk, za chwilę dotrzesz do Draw Pointu i rozwidlenia - na prawo masz drabinę, natomiast po lewej droga wiedzie dalej - znajdziesz tam drugą drabinę i kolejny Draw Point. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że ten epizod z Laguną jest bardzo ważny, ponieważ (uwaga Spoiler) to co zrobisz podczas wędrówki w tunelach, odbije się na wizycie Squalla i reszty w Lunatic Pandora na dysku 3. Obie drabiny prowadzą do tego samego labiryntu - ta na prawo prowadzi do wyłamanych okrągłych drzwi, natomiast ta na lewo do korytarza z rozkopaną ziemią. Niezależnie od twojego wyboru ważne jest abyś odwiedził/a obie lokacje - przy okrągłych drzwiach znajdziesz Stary Klucz, który potem sprawi, że te drzwi w Lunatic Pandora będą otwarte (a za nimi będzie można znaleźć... powiem w swoim czasie). W korytarzu z wykopami, przy rogatkach po lewej stronie znajdziesz drugi Stary Klucz. Dzięki niemu drzwi, które będą tu w tym korytarzu, w Lunatic Pandora też będą otwarte. Będziesz mijał/a również trzy zapadnie, które da się odblokować, a na dysku trzecim też będzie za nimi można co nieco znaleźć. Zapadnie odblokujesz dokonując ich inspekcji i zwalniając wajchy. Jako pierwszą zbadaj środkową, a następnie wedle uznania: prawa i lewa albo lewa a później prawa. Przy zapadniach więcej na razie nie zrobisz więc idź dalej. Obok okrągłych drzwi jest ścieżka do góry, dalej droga rozwidla się - idź do góry i odpalaj ładunki wybuchowe, co sprawi, że głazy będą się turlać. Ważne - najpierw odpal czerwony lont (kamień położony niżej), a dopiero potem niebieski (kamień zaraz obok drużyny) - ich przetoczenie się nie tylko odblokuje ci w przyszłości drogę, ale też otworzy zacięte zapadnie (lewą i prawą). Po wykorzystaniu detonatora kontynuuj wędrówkę do góry, miń schody i na zakręcie odblokuj głaz - za nim jest ukryty Draw Point (i znów śpiewka "a na dysku 3..."). Idź przed siebie aż dotrzesz do Save Pointu i skieruj się do drabiny. Czeka cię kolejna walka z przeciwnikami, trójka bohaterów będzie mocno poobijana. Teraz chwila rozmów i efektowny skok.
1.6. Galbadia Garden

Po wyjściu z lasu, idź na zachód do Galbadia Garden. Wejdź przez bramki do środka. W holu (z czterema wejściami), w środkowej części emblematu znajduje się ukryty Draw Point z czarem Haste. Następnie idź prosto, aż do korytarza ze schodami. Gdy pójdziesz do końca korytarza znajdziesz kolejny Draw Point (Shell). Wróć, wejdź po schodach, a na drugim piętrze wejdź do najbliższego pokoju, gdzie czeka ciebie rozmowa z przyjaciółmi. Po rozmowie Squall wyjdzie z pomieszczenia. Idź w prawo, po przejściu jeszcze jednej lokacji znajdziesz się w dużej sali z monitorami. Pod mównicą znajdziesz Draw Point. Potem udaj się w kierunku wyjścia, gdzie czeka Quistis. Po krótkiej rozmowie pobiegnij za nią i resztą znajomych. Przy wyjściu spotkasz tutejszego Headmaster'a, który pozna Cię z Irvine'em Kinaeasem. Uzgodnij składy obu drużyn i wyjdź z ogrodu. Udaj się w kierunku najbliższej stacji na której czeka na ciebie pociąg. Kup bilety i wsiądź do niego. Po rozmowie znajdziesz się w mieście Deling.
1.7. Deling City

W Deling City udaj się do Caraway Mansion (skorzystaj z autobusu lub idź na piechotę - wybór należy do ciebie). Na wejściu do rezydencji stoi żołnierz, który poprosi cię o podanie numeru poprzedniego studenta, który udał się do Grobowca Nieznanego Króla. Będziesz musiał/a tam pójść - numer ID znajdziesz na mieczu, który leży w labiryncie tuż przy wyjściu. Od tego samego żołnierza kup dodatek do mapy którą ci dał za 5000 Gil - pokazuje aktualne położenie twojej drużyny w grobowcu. Pamiętaj, aby nie uciekać stamtąd (klawisz W podczas przeglądania mapy), ponieważ wtedy spadnie ranga SeeD. Możesz poprosić strażnika także o podpowiedź (co kosztuje) oraz wyprowadzenie Cię z miasta (to już za darmo). Jeżeli chcesz uniknąć po drodze losowych walk, to możesz wynająć samochód, ale jeżeli chcesz potrenować GFy i nauczyć je kilku zdolności, wtedy warto na chwilę pokręcić się przed kurhanem.
1.7.1. Tomb of the Unknown King

Do zdobycia: GF Brothers - dodatkowa robota w grobowcu, karty: Sacred (po pokonaniu Brothers) i Minotaur (od ducha nieznanego Króla).

Przy wejściu znajdziesz Draw Point (Protect) oraz spotkasz dwie uczennice, powtarzające w kółko "Float". Zapamiętaj co mówiły, bowiem ułatwi ci to wykonanie dodatkowego zadania w grobowcu - pozyskanie GFa Brothers. Twój główny cel, czyli miecz leży zaraz przy wejściu - zapisz kod (liczba jest generowana losowo raz, dla każdej nowej gry). Aby zdobyć Braci należy najpierw udać się do pokoju na prawym skraju mapy - na podeście czeka Sacred, jeden z dwójki rodzeństwa. Po krótkiej i łatwej bitwie przeciwnik ucieknie. Teraz można zapisać grę pod warunkiem, że Siren ma wyuczoną Move-Find (Save Point jest ukryty). Następnie udaj się do pokoju na lewym krańcu mapy i wyjmij tam trybik ze ściany. Znajdziesz tu ukryte: kolejny Save Point oraz Draw Point. Pozostał pokój na północy - wejdź tam i odczep łańcuch oraz wyciągnij magię z Draw Pointu (Float), bo okaże się bardzo pomocna w walce. Otworzy się przejście do komnaty w centrum labiryntu od strony wyjścia z grobowca. Jeżeli chcesz zapisać grę, to najlepiej skorzystać z Save Pointu na zewnątrz - stamtąd droga do komory grobowej prowadzi cały czas prosto. Na miejscu czekają już obaj Bracia.

Boss: Minotaur i Sacred (Brothers)

Sporo osób twierdzi, że to trudna walka, jednak w rzeczywistości jest łatwiej niż można się spodziewać. Z potyczki z Sacredem można było wywnioskować, że kontakt z ziemią uzdrawia obu Braci (są GFem żywiołu Ziemi). By odciąć ich od darmowego leczenia należy użyć czaru Float. Jeżeli nie masz Float to możesz zastosować Shell, choć wiąże się z tym pewien minus - Shell zmniejszy liczbę odnawianych przez wroga HP, ale zredukuje też obrażenia zadawane przez GFy i magię, więc będzie trzeba polegać wtedy na Limitach (znakomicie sprawdza się tu Duel). Minotaur i Sacred są słabi przeciwko truciźnie i elementowi powietrza, obaj posiadają Shell i Protect, a młodszy z rodzeństwa (Sacred) dodatkowo Life. Ponieważ atakują wręcz warto się przed tym zabezpieczyć, stosując Protect na drużynę. Ich ataki nie są szczególnie silne, poza techniką "Mad Cow Special", którą wykonują wspólnie. Pierwszy przegra Sacred, ponieważ ma mniej HP i lecząc się, uzupełnia o połowę mniej punktów zdrowia od starszego brata. Dobrze sprawują się GFy elementarne (które powinny już mieć wyuczone SumMag+30%, a obowiązkowo SumMag+20%) oraz Limit Break Duel.

Porozmawiaj teraz z duchem Króla (dostaniesz kartę) i wróć do Deling City.
1.7.2. Deling City - Zamach na Czarodziejkę

Do zdobycia: GF Carbuncle - podczas pojedynku w pałacu, Weapons Monthly May - w kanałach, gdy będziesz kierować Rinoą lub grupą snajperską), kradzież: G-Returner (Iguions), Hero (Seifer), Elixir (Edea).

Wróć do miasta i podaj żołnierzowi numer z miecza. Przepuści cię - przed drzwiami znajdziesz Save Point. Jeżeli w drużynie masz Rinoę, to przed wejściem do rezydencji pojawi się dodatkowy dialog. Generał Caraway po krótkiej rozmowie wyprowadzi cię na zewnątrz i pokaże szczegóły operacji. Teraz masz czas wolny, więc warto dokonać niezbędnych zakupów i wyspać się w hotelu. Gdy będziesz gotowy/a wróć do posiadłości generała. Pójdź za Caraway'em. Za chwilę, gdy gra przełączy się na drużynę "Gateway", pójdź z powrotem do rezydencji by przeprosić Rinoę. Po rozmowie z ojcem Rinoa w ostatniej chwili ucieknie z domu i grupa "Gateway" zostanie zamknięta w pokoju. Gdy jako Rinoa znajdziesz się przy skrzyniach, wejdź na chwilę do kanałów i idź cały czas w lewo - przy kracie znajdziesz Weapons Monthly May (możesz tu jeszcze zejść późnej, gdy będzie tędy szła grupa snajperska). Teraz wróć do wyjścia i zacznij wspinać się po skrzyniach, aż dostaniesz się na dach prezydenckiego pałacu, a później po drabinie wejdź jeszcze wyżej. Podejdź do Czarodziejki i wciśnij przycisk działania. Po dłuższej rozmowie akcja przeniesie się do uwięzionej drużyny. Podejdź do kredensu z kieliszkami i zabierz stamtąd jeden z nich, Umieść go w ręce statuetki z tyłu, po lewej stronie pokoju. Otworzy się tajne przejście do kanałów. Teraz możesz zapisać grę - uwaga od tego momentu grasują potwory. Zejdź po drabinie, potem podejdź do koła i wciśnij przycisk działania (przejdziesz na drugą stronę). Po chwili akcja przeniesie się w inne miejsce.

Biegnij za Irvine'em - dotrzesz do skrzyń, wejścia do kanałów (dla przypomnienia w kanałach Weapons Monthly May do wzięcia, jeśli jeszcze nie zabrałaś/eś) i Save Pointu. Sprawdź GFy, zapisz grę i wejdź po skrzyniach tak jak robiła to Rinoa. Wewnątrz pałacu udaj się do pomieszczenia, gdzie siedziała wiedźma. Żeby uratować dziewczynę trzeba pokonać Iguiony (potwory ożywione przez czarodziejkę). Czas na kolejny boss fight.

Boss: Iguions

Na początek krótki wykład o Limicie Irvine'a. Gdy uzyskasz kontrolę nad drużyną wykradnij od jednego z przeciwników Carbuncle'a (nie ma znaczenia, którego wybierzesz). Monstra są słabe przeciwko żywiołom Ziemi i Holy (Brothers mile widziani), ale inne GFy elementarne też znakomicie dadzą sobie radę (z SumMag+30%), z wyjątkiem Ifrita bo Iguiony są odporne na truciznę i ogień. Używają dwóch ataków: Magma Breath oraz Resonance. Pierwszy zadaje śmieszne obrażenia, ale nakłada status Gradual Petrify, natomiast drugi to technika wykonywana wspólnie przez obu przeciwników, która również nie wyrządza większych szkód, choć jest potężniejsza od pierwszej. Status Gradual Petrify można znieść czarem Esuna, a ten jest dostępny u Iguionów. Poza Esuną można zdobyć jeszcze Cure i Break.

Po uratowaniu Rinoy idź do korytarza i otwórz klapę. Zejdź po schodach i zabierz karabin snajperski. Jeszcze tylko kilka dialogów i akcja przenosi się do grupy w kanałach. Nie trzeba iść konkretną trasą - można zdać się na los i trochę pozwiedzać, ale jeśli ktoś chce to w dziale map jest plan kanałów. Korzystaj z przejść, spadających drabinek i obracających się kół - co jakiś czas będziesz walczyć z przypadkowymi przeciwnikami. Warto trochę rozejrzeć się, by powyciągać co ciekawszą magię (na przykład Esuna).W końcu dotrzesz do Save Pointu i drabiny. Wejdź po niej - znajdziesz się w znajomym miejscu. Korzystając z tej samej drabiny wejdź na pierwsze piętro i podejdź do konsoli. Po animacji Zell da sygnał - pociągnij dźwignię. Teraz akcja potoczy się sama. Przygotuj się - przed tobą dwa pojedynki: solo z Seiferem oraz walka z Edeą.

Boss 1: Seifer

Nie jest szczególnie wymagający. Atakuje mieczem lub magią, a w przerwach marudzi. O ile atakami fizycznymi nie ma się co przejmować, to na uwagę zasługują jego zaklęcia - korzysta z zaklęć drugiego poziomu (Fira). Odpowiedz GFem elementarnym (w moim przypadku był to Ifrit) z Boostem i SumMag+30%. Walka potrwa co najwyżej trzy, może cztery rundy.
Boss 2: Edea

Godna miana końcowego bossa pierwszej płyty - posiada dużo punktów życia, wysoką obronę (fizyczną oraz magiczną) i korzysta z zaklęć trzeciego poziomu (na przykład Thundaga). Tym razem Squall może liczyć na wsparcie przyjaciół. Na początek użyj niedawno zdobytego Carbuncle'a, by nałożyć na siebie Reflect - dopóki wiedźma nie użyje Dispel na członkach drużyny, sama będzie ranić się swoimi zaklęciami. Może się zdarzyć, że Edea cały czas będzie negować Dispelem Reflect. W takim przypadku niech postać z Carbunclem przywołuje go cały czas, to uwaga czarodziejki skupi się na anulowaniu "luster magii" i będzie można bezkarnie ją atakować - tu najlepsze są GFy (z wyjątkiem Diablosa) oraz Renzokuken. Z ciekawszych zaklęć od Edei można pozyskać Dispel i Curę, a gdyby któryś z bohaterów zginął to dostępny jest u niej Life.

Po wygranej jeszcze tylko jedna animacja i program spyta, czy chcesz zapisać stan gry. Powinieneś/powinnaś mieć w tej chwili siedem GFów. Jeżeli zapomniałeś/aś zdobyć Siren lub Carbuncle'a to nie martw się - będzie można to nadrobić, ale dopiero na czwartym CD. Za chwilę gra poprosi o CD numer dwa. Gratulacje - to koniec pierwszej płyty.

---===::::KONIEC PIERWSZEJ PŁYTY::::===---
 kody do gry star wars knights of the old republic i
Kody do gry Colin McRae Rally 04
kody do gry collin mcrae rally 2005
Kody Do Gry Fim Speedway Grand Prix
kody do gry gta san andreas na playstation 2
kody do gry gta san andreas na ps 2
kody do gry gta vice city stories
kody do gry heroes might and magic 5 kuznia przeznaczenia
kody do gry komputerowej heroes of might and magic iii
kody do gry medal of honor allied assault
kody do gry pirates of the caribbean at worlds end
Kody do gry Tony hawk pro skater 4
Kody do gry Tony Hawks Pro Skater 4
kody di gry football maneger 2007
Kody do gry 18 Wheels of Steel
  • naprawa gsm
  • rF3BFa sztamowa
  • aktualizacje dvd
  • luis tsatumas
  • page 728
  • kangurek ko
  • alopatyczny
  • msze w warszawie
  • sistr Olsen